Ocena kierowcy - Honda Accord VII Kombi

Abir, 14 lat temu
Silnik 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Honda Accord VII Kombi 2.2 i-CTDi 140KM 103kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Sportowy kombiak.
Myślę że warto mieć ten samochód
Silnik Hondy jest jej atutem. Bardzo dynamiczny. Jak do tej pory zadnych problemów.
Skrzynia dobrze zestopniowana niema problemu z wrzucaniem biegów. Wcześniej miałem Mazdę 626 i Toyotę Avensis i tam miałem sytuację że stojąc na luzie na światłach miałem problem wrzucić 1. Także w tej kwestii również duży plus.
Dobrze trzyma się drogi i zakrętów dzięki twardemu zawieszeniu. Niestety twarde zawieszenie ma swoje wady na dziurach trzęsie.
Do przodu ok. Gorzej miałem na początku z cofaniem. Tylna szybka jest mała i niewiele widać w avensis i 626 czujesz się jakbyś wszystko widział. Teraz po roku użytkowania już o tym nie myślę i się przyzwyczaiłem i nauczyłem cofać:)
Nie mogę sie do niczego doczepic jedyny mankament dla mnie to duzy klakson czasami przypadkiem go naciskam. Przydałby się komputer pokladowy.
Nagrzewa sie szybko, schładza jak to w kombi troche wolniej.
Z tyłu miejsca jest mniej niż w 626 tam to mozna bylo grila postawic i piec kielbaski tu juz nie. Czasami mnie mecza glebokie siedzenia sa bardzo wygodne do dlugiej jazdy ale czasami sie z nich wydostac to wysilek dla starszych osob nie polecam.
Inni narzekają na hałas od silnika mi on szczerze mowiac nie przeszkadza raczej nie jest az tak glosno. Natomiast zgadzam sie z innymi ze jest ze mogloby byc ciszej od ukladu jezdnego. Duzo zalezy od opon ale honda akurat nie jest cicha.
doskonale by było i dalbym 5 pkt gdyby palila 5l ale niestety nie. Jak ja sprowadzilem to palila mi srednio 6.4 litra teraz pali 6,8 i jest to normalna jazda powiedzmy ze lamie ograniczenia o ok 30 do 40 km. Duzo zalezy tez od opon na dunlopie pali ok 0,4l. wiecej. W Niemczech na autostradzie jak srednią predkosc mam ok 140km a maksymalna 190-200km/h to spalila mi ok 7,8litra wiecej mi nigdy nie wziela a uzywalem sobie na autostradzie. Co do napraw to wymieniam tylko olej i filtry (cena za oba powietrza i oleju to ok 65zł).
Ja sprowadzilem samochod z Niemiec osobiscie. Niestety prawda jest taka ze w naszym narodzie jest wyjatkowo duzo cwaniakow i oszustow i juz raczej nigdy nie bede ryzykowal zakupu uzywanego od handlarza. Samochod w Niemczech kosztowal tyle samo co sprowadzony i swiezo zarejstrowany gdzie wiec zarobek handlujacych? Pewnie po wypadku albo po kreceniu. Przykra prawda.
Jest jedna rzecz ktora mnie irytuje w hondzie to tylna roleta nie trafia sie nia od tak prosto przy zaciaganiu poprzednie samochodu moglem zaciagac bez patrzenia tutaj najczesciej wpierw wkladam jedna strone potem druga.
Brak usterek poważnych

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i-CTDi 140KM 103kW [l/100km]