Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

krko@poczta.fm, 16 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2006
Honda Accord VII Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo wysoka kultura pracy w całym zakresie użytecznych obrotów. Choć po samochodzie tej marki i klasy można się bylo tego spodziewać, nadal jestem pod wrażeniem. Przed kupnem rozważałem też Civic´a sedan, bo tylko o kilka cm mniejszy i "aż" o 20 tys. tańszy, jednak po jeździe próbnej jednym i drugim nie miałem wątpliwości. Zrozumiałem skąd ta różnica w cenie i nie żałuję wyboru.
W mojej opinii świetny samochód - bardzo ładnie wygląda i nie gorzej jeździ.
Moim zdaniem jest bardzo dobrze, szczególnie w kwestii kultury pracy silnika niezależnie od obrotów. Co do elastyczności - no cóż, mogłoby być lepiej w zakresie poniżej 3000 rpm, ale jeśli kogoś zadowala spokojna jazda to jest ok. Powyzej 4000 rpm jest dobrze nawet dla osób, które preferują nieco bardziej dynamiczny styl.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jeśli ktoś oczekuje komfortu jazdy przy umiarkowanie dynamicznym stylu, to nie powinien się rozczarować. Osoby lubiące szybko pokonywać łuki pewnie mogą znaleźć coś lepszego - ja siebie zaliczam raczej do pierwszej kategorii.
Do tyłu przy parkowaniu mogłoby być lepiej, ale z pomocą lusterek można sobie spokojnie poradzić.
Doskonale - bez "wodotrysków", a jednocześnie niczego nie brakuje. Sterowanie sprzętem audio jak i klimatyzacją bardzo wygodne i intuicyjne. Trochę zaskakuje duży skok regulacji głośności w dolnym zakresie, ale nie jest to jakiś duży problem.
Bardzo precyzyjny i przemyślany układ grzewczo-klimatyzacyjny. Właściwie nie ma potrzeby używania innego trybu niż "Auto", chyba że ktoś lubi.
Za kierownicą bardzo swobodnie (przy 182cm wzrostu), również na szerokość nie trzeba walczyć łokciami z pasażerem ;) Z tyłu nigdy nie jechałem, ale wydaje mi się że za moim fotelem zostaje trochę mało miejsca na nogi. Za pasażerem jeśli się troszkę przysunie do kokpitu jest swobodnie.
Nie mam dużego porównania w tej klasie, ale subiektywnie oceniając jest bardzo dobrze. Silnik jest bardzo lekko słyszalny nawet przy wysokich obrotach, a do tego ma przyjemny dźwięk. Troszkę gorzej jest z wyciszeniem nadkoli - słychać każdy kamyk w nie uderzający, ale w końcu większość km robię po drogach asfaltowych, więc mi to nie przeszkadza.
Jeśli chodzi o przeglądy i naprawy, nie wypowiem się bo nie robiłem nic poza "zerową" wymianą oleju. Co do zużycia paliwa - bardzo dużo zależy od techniki jazdy. Jednak to 2-litrowy silnik benzynowy, a samochód do lekkich nie należy, więc w mieście ostro przyśpieszając i hamując można sporo przekroczyć 10l/100 km. W trasie jest całkiem dobrze - zwykle mieszczę się w 8l/100km, przy płynnej i niezbyt szybkiej jeździe, bez klimatyzacji udało mi się zejść nawet do 6.5l/100 km
Do tanich nie należy, choć nie odstaje specjalnie od konkurencji. Natomiast jak dotąd jestem bardzo zadowolony z tego co za tę cenę dostałem. I mam nadzieję, że kolejne lata i kilometry tego nie zmienią.
Żadnych usterek
Za wcześnie na poważne usterki, więc nie mam zdania. Oby jak najdłużej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]

9,7