Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Accord VII Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Auto wspaniale. Kupione w salonie w 2006 roku wersja poliftowa. Wyglad ponadprzecietny i ponadczasowy. Wspaniale sie prezentuje na 17\". Wnetrze: bardzo czytelne zegary, dwustrefowa klimatyzacja o wysokiej wydajnosci, NAJLEPSZE fotele w porownaniu do konkurencji!! regulowane elektrycznie- wersja executive, szyberdach, wspaniale ksenony lepsze niz w niejednym touaregu czy cayenne (wiem co mowie). silnik.. bajka. Ma tylko 160 koni, dla mnie to juz niestety malo, ale sposob w jaki pracuje jest fenomenalny- i-vtec, dzwiek, wkrecanie sie na obroty- wspaniale uczucie. Jezeli chcesz jezdzic ekonomicznie- prosze bardzo= moj rekord w Warszawie 8.2 litra na 100. Jezeli jezdzisz szybko w trasie jak ja >160 to dwulitrowy silniczek spali Ci 11 albo i wiecej litrow. Najwiekszy minus dla mnie tego auta to slabe prowadzenie w zakretach i brak szostego biegu
Silnik- bardzo warzny dla mnie aspekt. Chec krecania sie na obroty- wspaniale uczucie, zadnych drgan, komfortowa praca i rownomierne nabywanie mocy
biegi wchodza bez problemu, ale nie ma tu mozliwosci zmiany biegow bardzo szybko- synchronizatory nieco zamulaja :) NAJWIEKSZYM mankamentem dla mnie jest brak 6 biegu... na trasie powyzej 140 silnik sie kreci bardzo wysoko i tak na autostradzie, przy 180 masz kolo 6 tys obrotow.. tu duzy minus- moim zdaniem najwuieszky z wszystkich minosow
reakcja ukladu kierownicza jest dosc szybka- ale jego \"gumowatosc\" juz zniecheca. Auto ciezko jest wyczuc na zakretach (nie jezdze szybko tylko na prostych); przejawia chec do podsterownosci
Nie ma problemu, z cofaniem- podziwiam ludzi bez czujnikow :)
schowki (wersja executive ma ich naprawde duzo) sa dobrych rozmiarow
w zime auto musi sie nagrzac, jak kazde, w lato klima dziala swietnie- regularnie napelniana
jestem wysoka osoba (190cm) nie mam najmniejszych problemow. zarowno ja jak i pasazerowie nie narzekaja
Tutaj uzytkownicy maja racje.. powyzej 120 jest niezbyt przyjemnie, wiatr, itp daje sie odczuc, ale jak stoisz na swiatlach na biegu jalowym silnika nie slychac! cisza!
biorac pod uwage niezawodnosc, wspanialy silnik ceny eksploatacyjne nie sa tak duze. Od nowosci auto serwisowane w Honda Autowitolin i nie mam sie do czego przyczepic.
Kupilismy te auto w 2006 roku, odziedziczylem je po swoim tacie. Jestem bardzo zadowolony. swietny wydatek biorac pod uwage spadek wartosci ktory w porownaniu do konkurencji (mazda6, avensis czy nawet auta jak bmw3) jest naprawde mala.
honda- to wystarczy. od nowosci zero usterek. jedynym mankametnem moe byc maly akumulator
zero...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]