Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Mw, 8 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2004
Honda Accord VII Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zawieszenie dość sztywne, ale takie właśnie lubię, auto pewnie trzyma się drogi
Witam, Auto zakupiłem rok temu w niemieckim salonie Hondy. Przez ten czas przejechałem nim ok. 10 tys km. Moim priorytetem było zakupienie tej generacji w możliwie jak najlepszym stanie. Stąd pofatygowałem się po auto aż za Odrę i do salonu. Co tu dużo pisać, autem jestem zachwycony, totalnie bezawaryjne, w super stanie. Za auto zapłaciłem trochę więcej względem średniej polskiej krajowej za ten model, ale nie żałuję ani jednej wydanej złotówki (a w zasadzie euro). Jestem tym autem zachwycony. Jak na swoje lata świetnie się prezentuje (nie widać po nim wieku w odróżnieniu do konkurencji np. Audi czy BMW). Mam na myśli wersję sedan, bo kombi Honda zepsuła. Auto mnie ani razu nie zawiodło. Z resztą wolnossąca benzyna na łańcuchu, oryginalny przebieg w chwili zakupu 121 tys. km. To zobowiązuje. Myślę, że każdy użytkownik tego auta, jeśli tylko zakupił je w stanie bdb, nie powie na nie złego słowa. Koszty utrzymania ? Niezawodne więc można ograniczyć się jedynie do wymian eksploatacyjnych. Wcześniej jeździłem autem z grupy VW i nie wrócę już do niemca. Z Hondą jak z Mercedesem, jak raz wsiądziesz to już zostaniesz przy marce (choć ja o Mercedesie z podobnego rocznika nie mam dobrego zdania, przynajmniej jeśli chodzi o niezawodność). Niektórych może odstraszać spalanie na poziomie 10l/100km (cykl mieszany/miasto), ale dla mnie to nie ma wielkiego znaczenia, bo aż tak dużo nie jeżdżę (zawsze jest alternatywa w postaci diesla, jak kto woli). Na miasto super, na trasę również. W ostatnie wakacje byłem tym autem w Alpach i jazda nim była czystą przyjemnością. Po 700 km i noclegu w Pradze nie odczułem najmniejszego zmęczenia. Wracając z Alp pokonałem ok. 500km bez żadnego postoju i temat taki sam. Fotele bardzo wygodne. Przy tym aucie naprawdę płacisz za jakość i niezawodność. Silnik mógłby być bardziej elastyczny (mam porównanie z mocnego diesla, ale naprawdę daje radę, konkurencja z wolnossących 2 litrów wykrzesała mniej). Po prostu inna technika jazdy, honda lubi obroty i tam gdzie przy ok. 4RPM diesel się kończy VTEC się zaczyna. Generalnie super, polecam to auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]

9,7