Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Kamilkolo, 2 lata temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2003
Honda Accord VII Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
3 lata użytkowania i brak poważniejszych problemów jeśli chodzi o silnik i to chyba największy plus Hondy, poza pewnym poborem oleju nic się z nim nie dzieje dodatkowo łańcuch rozrządu nawet po przebiegu 260tys nie daje o sobie znać. Najbardziej niestety rozczarowała mnie karoseria co zdemotywowalo mnie do dalszego użytkowania samochodu. Rdza dosłownie zjada tylne nadkola (ranty) poza tym podwozie też nie jest przed nią dobrze zabezpieczone. Dodatkowo gniją dolne ranty drzwi w zasadzie wszystkich czterech. Minusem wielkim jest także grubość blachy karoserię można wgniatac wręcz palcem przy większym gradzie zostają małe wgniotki. Kolejna rzeczą którą uprzykrza użytkownie Hondy są niby drobne usterki ale kosztowne np padł mi silniczek od podnoszenia szyby kierowcy jak się okazało później na forum częsty przypadek i uwaga brak zamienników a oryginał kosztuje bite tysiąc złotych. Kolejna wada to słynne już pół osie drgania wibracje a nawet zdarzają się nie rzadko że pękają i tutaj też brak konkretnych zamienników a jedynie oryginały za milion monet.Nalezy też uważać na gumę łączącą przepustnicę i filtr powietrza po prostu lubią pękać i tutaj również brak zamienników a oryginał 500zl. Podsumowując jeśli ktoś akceptuje minusy które wymieniłem to auto polecam głównie ze względu na silnik do którego nie mam zastrzeżeń, jednak myślę że w tej cenie można kupić coś mniej kosztownego w naprawach i z lepszym wyposażeniem szczególnie że ceny Accordow są dość wygórowane. Pozdrawiam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]

Usterki Honda Accord VII