Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Silnik 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Accord VII Sedan 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Jak napisał kiedyś Jeremy Clarcson trzeba auto porównać do jakiegoś innego bo np ford Focus ST będzie wymiatał w porównaniu do zwykłego Forda ale do Porshe będzie juz raczej słabo.Więc posiadam Accorda 2006 w automacie i Focusa 2016 2.0 w automacie również- przebieg 160tys .Stylistyka-nie wypowiadam sie mnie podoba się i jedno i drugie auto.Jeżeli chodzi o multimedia (dla mnie podstawowa sprawa) to widać różnice epok -system SYNC Forda genialny w Hondzie z uwagi na wiek-brak.No ale tak kiedyś było.Sprzęt grający porównywalny czyli bardzo dobry chociaż nie wiem kto robi dla jednej firmy i dla drugiej ale tu w obu przypadkach jest znakomicie.Przestrzeń z przodu w zasadzie taka sama z tyłu ciasno i tu i tu ze wskazaniem na Honde - wydaje mi sie ze jest ciut lepiej.Podobnie bagażniki nie szokują ale Forda jakis taki płaski (niby w litrach poj podobna) i mniej ustawny no i nie ma siatek.To taka prosta rzecz a ułatwia życie...Karoseria.....cóż....w Hondzie ten temat leży.Rdza ja powoli zżera ale walczę.Cieńka,podatna na zarysowania chciałem nawet szlifowac lakier bo wygląda po dziesiątkach myjni fatalnie ale mi odradzono bo lakier cieniuśki a że miekki to widac.Co jakiś czas ją woskuję.Fordowski równiez podatny an zarysowania (lakiery eco-g....o) ale blacha solidniejsza,wydaje sie grubsza.Spasowanie bez zastrzeżeń aczkolwiek W Hondzie poskrzypuje tu i ówdzie..lata,może to to...Frajda z jazdy....hm...i tu jest zagwozdka...Hondy uchodza za sportowe ,sztywne (nawet za) dobre w prowadzeniu i z ta pewnościa prowadzenia,sztywnościa sie zgodze ale Ford robi to lepiej!!! I to auto o klase niby niższe....Jeździ fenomenalnie....Kolejna sprawa silnik....W Hondzie dolewam od lat do 2l/10tys -przyzwyczaiłem sie ale nie uważam tego za normalne-kreci sie ładnie ale w połaczeniu z ta skrzynia większy silnik to niestety strata pieniędzy...2.0l vicl Forda i Powershift -róznica epok,temperamentów...W hydrauliku Hondy olej wymieniam co 50tys wraz z filtrami,remont po 250tys i jeżdzi dalej.W Fordzie olej wymieniany co 60tys i na razie bez awari.Generalnie widać tu róznice epok.Ale żeby było uczciwie mysle ze focus 2006 w porównaniu z Accordem 2006 nie miałby szans-nie wiem nie jeżdziłem ale tak mi sie wydaje.W tym przypadku 10 lat róznicy i widac ze Honda to oddech starych czasów,Dobrych czasów bo wtedy to było znakomite autko,zresztą teraz też nie jest źle ale widac jak zmieniają sie standary.Zwłaszcza widać to po multimediach i układzie napędowym,w sam raz dla pana w kapeluszu.Ja już nad kapeluszem myślę bo latka lecą ale jazda Focusem syna sprawia mi ogromną satysfakcję,
Na papierze mocny realnie tego nie czuć,dolewki oleju doprowadzały mnie do szału ,później sie przyzwyczaiłem,in plus w zasadzie nie wymaga dodatkowej obsługi :)
Stary hydraulik "odbiera moc" i przyjemność jazdy,czasami ma przydługie wahania.Ponad 200tys bezawaryjnie,po remoncie mam nadzieję na drugie tyle.Niestety spowalnia silnik,wzmacnia spalanie..
Nie mam zastrzeżeń - niestety szkoła twardy=pewny w prowadzeniu to stara szkoła bo auto może być komfortowe (focus o którym piszę) i rewelacyjne w prowadzeniu podobnie jak moja służbowa skodzina
Już po reperaturkach nadkoli i konserwacjach podwozia ale wciąż gdzieś wyłazi...nie do zwalczenia
Do tyłu słabo,konieczne czujniki cofania (wg mnie) bo na lusterkach ciężka sprawa
Znakomicie
Bezbłednie!
Przód bez zastrzeżeń,z tyłu ciasnawo,nie wiem za bardzo co zrobić ze stopami
Powyzej 120km/h powoli z kazdym km wyżej narasta drażniący huk....
Spalanie kosmiczne,założenie gazu dyskusyjne-nie zdecydowałem się
Auto trzyma cenę nie wiedziec czemu,ale stado ma taka opinie więc dla sprzedających świetnie.Dla mnie za drogie w stosunku do tego co oferuje.
Koszenie opon,przecierajaca sie masakrycznie szybko skóra pomimo pielęgnacji,parujące uparcie reflektory,urywające się osłony silnika (jeżdze ostrożnie a pomimo tego coś nie funguje)
Skrzynia -remont pisze o tym dlatego że fanatycy hondy twierdza ze przezyje auto hahahah....Problemy z zawieszeniem na zamiennikach,maglownica ,pęknięty kolektor do wymiany,roższczelniająca sie instalacja klimy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW [l/100km]

11,3