Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

kondzik2828, 8 lat temu
Silnik 2.4 i-VTEC 16V Type-S 190KM 140kW
Rok produkcji 2004
Honda Accord VII Sedan 2.4 i-VTEC 16V Type-S 190KM 140kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Wytrzymała bezawaryjna elastyczna jednostka :)
Jestem ogólnie zwolennikiem tej marki, posiadałem wcześniej jeszcze 2 hondy,a ostatnio Peugeota 407 SW na którym się zawiodłem :) Wracając do Accorda auto nie jest bez wad ale na tle konkurencji wypada bardzo dobrze :) Bezawaryjne auto oczywiście jak się z głową eksploatuje (serwisuje), dba. Silnik jednostka 2.4 190 KM rewelacja a mianowicie jest jednostka bezawaryjna i ma świetną relacje spalania co do pojemności, elastyczna jednostka. Auto prowadzi się bardzo dobrze :) Co do komfortu to jest średnio są wygodniejsze auta w tej klasie ale nie jest twardo, no i wyciszenie niestety słabe jak ktoś przesiądzie się z bmw 5 e60 np czy nawet niedrogiego peugeota 407 to zobaczy zauważalną różnice ze jest po prostu głośno. Szukając takiego samochodu warto wydać trochę więcej i poszukać zadbany egzemplarz. Warto też sprawdzić dokładnie auto i szczególną uwagę zwrócić na układ napędowy a mianowicie przeguby wewnętrzne, no i wiadomo stan zawieszenia no i blachy należy na to zwrócić szczególną uwagę. Z auta jestem bardzo zadowolony nie ma z nim żadnych problemów jak np ze współczesnymi dieslami gdzie pada np turbo czy dwumasa :) Polecam :)
No cóż silnik rewelacja na łańcuszku bardzo elastyczna jednostka :) wymieniamy olej na czas i jeździmy:) ekonomiczny jak na tą pojemność i moc (normalna jazda) Silnik świetnie się wkręca, im wyżej tym lepiej ciągnie (taka Japonia), można jeździć w miarę dynamicznie 2-3 tys obrotów.
No skrzynia krótkie przełożenia , biegi wchodzą lekko i precyzyjnie wszytko tak jak powinno być :)
Auto prowadzi się pewnie. świetnie trzyma się drogi :) System VSA (kontrola trakcji) w porze zimowej Działa jak powinien (szybka reakcja i korekta toru jazdy) szybkie wyłączenie za pomocą jednego przycisku :)
widoczność dobra mogło by być lepiej ale jest dobrze
wszystko na swoim miejscu pod ręką audio fabryczne niezłe, jedynie ten schowek na miejscu pasażera mógł by być większy i klimatyzowany (dobrze jest czasem coś schłodzić w drodze;) ) Ogólnie wnętrze, no Japonia prosto i trochę nudno. Wersja type s ma to co najbardziej niezbędne kierowcy szyli standard bez większych udogodnień: el. lusterka podgrzewane, el. szyby automatyczne wycieraczki z regulacją, klima 2 strefy i inne
wszystko jak należy klimatyzacja 2 strefy grzeje i chłodzi
Dla mnie wystarczająco pasażerowie nie narzekali, no moim zdaniem 3 dorosłe osoby z tyłu i robi się ciasno
no wyciszenie no tu duży minus dość głośno robi się już od 100 km/h auto ogólnie słabo wyciszone
Raz wydajemy większe pieniądze ale to na zakup auta :) ceny części eksploatacyjnych umiarkowane nie drogo i też nie za tanio np tarcze oryginalne ATE bo takie były montowane fabrycznie kpl przód tył ok 820 zl końcówki drążków ok 120 zl. Świece nie tanie bo irydowe to 50 zl sztuka 200 zl kpl ale to zmieniamy raz na 80 tys filtr powietrza 30 zl oleju też kabinowy też nie drogi bo chyba 35 zl filtry filtrona najlepszej jakości zamiennik. no i olej 200 zl(motul 5w30)ale to wedle uznania.
Samochód wart swojej ceny wydajemy pieniądze raz na zakup auta :) Serwisujemy jeździmy z głową a przejedziemy bezawaryjnie tysiące kilometrów i przegonimy przebiegiem większość aut gdzie to audi vw czy bmw będą sały na warsztacie :)
przed lift parujące reflektory to przypadłość mojego egzemplarza ,
brak ..
Dziennik kosztów dla Honda Accord VII Sedan 2.4 i-VTEC 16V Type-S 190KM 140kW