Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Damian, 14 lat temu
Silnik 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Honda Accord VII Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to bajka miły dla ucha no i trakcja bajer, autko bezusterkowe godne polecenia.
Autko już sprzedałem nie dlatego,że było złe tylko dlatego,że dostałem za niego \"dobre\" pieniążki samochód mimo malutkich wad jest super i godne polecenia obecnie jest w rękach mojego ojca,który jest nim zachwycony.W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości na temat tego modelu chętnie pomogę i zapraszam do pisania \"e-maili\" adres:koksik030@interia.pl Wygląd rzecz gustu dla mnie super!
Silnik to majstersztyk ten diesel ma bardzo wysoką kulturę pracy w końcu zdobył bardzo dużo nagród super robota Japońców.od 2000tyś.ciągnie równo ale żeby jeździć agresywnie trzeba go trzymać powyżej tych obrotów. Uwaga silnik \"lubi\" olej ale to normalne w tych silnikach mój brał 1 litr na 20 tyś. to wynik do zaakceptowania.
Najlepsza skrzynia manualna jaką znam,wrzucanie biegów to sama przyjemność tutaj europejczycy muszą sie uczyć od japońców daję maks ocenę.
Też daję maksa super kompromis między komfortem a twardością zawieszenia.Jednak Ci co tylko stawiają na komfort nie będą zadowoleni.Trakcja super,zakręty to jego żywioł jedynie moim zdaniem BMW 3-E90,które teraz posiadam jest lepsze ale zdecydowanie twardsze od Hondy może za sprawą runflatów.Myślę że zawieszenie w tej Hondzie na dziurach pracuje ciszej niż w VIII generacji Accorda a wiem co mówie bo miałem nową Hondę Accord na testach przez parę dni i porównywałem bezpośrednio ze starszym modelem.
Bez zastrzeżeń nie miałem nigdy z tym problemów.Kwestia wyczucia auta
I znów maksymalna ocena ergonomia naprawdę obsługa klimatyzacji i radia intuicyjna.
Wentylacja w porządku klima super działa raz ustawisz i osiąga bardzo szybko zadaną temperaturę daję dobrze dlatego,że często musiałem odgrzybiać układ wentylacji i zmieniać filtr bo smierdziało,że hej.średnio raz na 3 miesiące(eksploatowałem samochód w normalnych warunkach).
Mam 178cm wzrostu i nie mam zastrzeżeń co do przestrzeni z tyłu siedzą dzieci więc ok. bagażnik mógłby być większy lub chociaż bardziej ustawny.
Wszystko jest ok.ale przy bardzo bardzo dużych prędkościach jest zbyt głośno jednak to jest wszystko w ramach rozsądku można spokojnie rozmawiać To jest klasa średnia więc nie mówię tu o hałasach takich gdzie łeb urywa:) jednak BMW 3-E90 jest przy tych prędkościach lepiej wyciszone.
Nie jest to dla mnie bardzo ważne no może gdyby palił z 12 litrów ropy to wkurzyłbym się ale spalanie w normie średnio 7,2litra na 100km
Do jakości nie ma sie do czego doczepić nic nie skrzypi nie puka wszystko dobrze spasowane. Autko naprawdę na wysokim poziomie miałem najbogatszą wersję ze skórą i navi naprawdę super super też jest podświetlenie deski rozdzielczej.
Ogólnie nie mam zastrzeżeń tylko wkurzały mnie parujące reflektory (temat znany w tym Accordzie)ale znalazłem sposób no i było później już lepiej. Raz też byłem w serwisie ponieważ włączył mi się tryb awaryjny jazdy(mogłem jechać tylko maks.do 2000tyś obrotów/n/m.)ale 15 minut w serwisie i ok.wyskoczył jakiś błąd w kompie podobno przy poprzednim przeglądzie coś nagrzebali i tak wyszło więc to nie wina auta tylko serwisu.
Żadnych poważnych usterek przecież to Honda zrobiłem autem 41 tysięcy przez rok teraz tym autem jeździ mój Tata i też nic się nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i-CTDi 140KM 103kW [l/100km]

6,1