Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

Leopoldo, 13 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Honda Accord VIII Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wcześniej jeździłem bmw5 touring (2005), przed zakupem testowałem nowe bmw, insignię, mazdę 6, c5 , a4, mondeo i s60. I ocena wyglądała tak , że accord i bmw to inna liga, potem idzie a4 (przereklamowane, za drogie jak na swoją wartość, ale stereotypy robią swoje) a reszta nie warta pisania (może oprócz niezłej mazdy 6)
Inne
Karoseria : Brzęczenie schowka - wymieniony w ASO
Znakomite auto w porównaniu do mojego wcześniejszego bmw5 touring z 2005r. Oczywiście bmw też niczego nie brakowało, ale to co mnie urzekło w hondzie to rewelacyjne trzymanie się drogi, kapitalna skrzynia biegów (w bmw nie było tak dobrze)i świetny wygląd.
Do 4500/min spokojna jazda. Powyżej to efekt turbo (zmienne fazy rozrządu). Jakbym kupował teraz hondę to brałbym z silnikiem 2,4 - 201 KM.
Rewelacyjna.
Niektórzy piszą że twarde i nie ciche. Ale coś za coś. Jak się chce bujać po drodze to się kupuje francuza. Jak się chce jeździć bezpiecznie w każdych warunkach i ceni się trzymanie drogi to się kupuje auto z twardym zawieszeniem. Accord to absolutne bezpieczeństwo pokonywania zakrętów i pewność prowadzenia.W innych autach które testowałem (o nich poniżej) - za duże przechyły , bujanie na zakrętach i za duże wspomaganie kierownicy co dawało poczucie niepewności prowadzenia (oprócz bmw)
Niektórzy piszą że za mało , ale zależy czego się oczekuje. Honda to idealnie dopasowany samochód o nie przeciętnych walorach jezdnych, o których mogą pomarzyć inne auta w klasie. Jak chce się wozić ziemniaki lub cement to raczej mondeo.
Porównując cenę do tego co się za nią dostaje to accord bije na głowę moje poprzednie bmw5 (2005 r) - po co mi auto, które jest droższe o 50% a jeździe na podobnym poziomie i w dodatku jest trochę obciachowe.
Brzęczenie schowka - wymienione (b.dobra obsługa w ASO Arher w Krakowie)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]

9,2