Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

mkas, 7 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2013
Honda Accord VIII Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów jest fenomenalna
Auto jest bardzo ok - fajnie się prowadzi, skrzynia biegów bardzo precyzyjna. Jest dosyć wygodne. Mankamenty to mało miejsca dla pasażerów z tyłu, mały bagażnik oraz trochę za słaby silnik.
silnik ok - trochę za słałby jak na taką masę auta. Niestety chcąc wyprzedzić szybko musisz redukować biegi, czasami nawet na trójkę.
bardzo precyzyjna, krótkie skoki lewarka - dla mnie nic więcej nie trzeba
układ bardzo precyzyjny, dałbym doskonały, gdyby nie głośna praca zawieszenia. Samochód prowadzi się świetnie.
niestety jest to mankament hondy, słaba widoczność do tyłu, ale mnie akurat to jakoś bardzo nie przeszkadza. Idealnym rozwiązaniem byłaby kamera cofanie, ale niestety honda jej nie ma ;)
nie mam zastrzeżeń
nie mam zastrzeżeń
niestety samochód jest dosyć ciasny. Dla mnie jako dla kierowcy miejsca jest dosyć (mam 183cm), dla dorosłych osób z tyłu
oprócz głośno pracującego zawieszenia jest ok
do tej pory odpukać było bardzo tanio. Przegląd w ASO + wymiana wszystkich klocków 960 zł.
samochód kosztował w sumie lekko ponad 100k. Cena katalogowa takiej wersji to 133k. Trafiłem na wyprzedaż w związku z planowanym końcem produkcji accorda. Biorąc pod uwagę, że ceny nowych aut cały czas rosną, to jest to rozsądna cena. Accord nie ma wszystkich najnowszych wodotrysków, ale fajnie jeździ i jak do tej pory jest niezawodny
wymieniona na gwarancji przy około 31k przekładania kierownicza - podobno jest to bolączka accordów. Również przyklejane na nowo zostały listwy szyby przedniej - na gwarancji
brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]