Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

ErykF1, 10 lat temu
Silnik 2.4 VTEC 201KM 148kW
Rok produkcji 2010
Honda Accord VIII Kombi 2.4 VTEC 201KM 148kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik !!seria K24Z3 - Jest kosmiczny !! Kręci się powyżej 7000 rmp .... coś pięknego (dźwięk silnika powala ) Jak w starych dobrych Hondach
Jest to moja kolejna Honda Ale pierwsze robiona w japonii (miałem civiki ale angole ) Różnicę widać gołym okiem . Jedyny minus jak na kombi to mały bagażnik , aczkolwiek kupowałem ją świadomie bo nie wożę pralek dwa razy w tygodniu , tylko jadę z rodziną np. na łikend na działkę i do czegoś takiego jest świetna.
Do tej pory myślałem że w ufo 1.8 silnik jest ok .....ale teraz nie zamienię tego 2,4 na N I C ... Jest mega elastyczny- CICHY - nie ma Turbo - więc sie nie ma co psuć - silnik na łańcuchu - czego chcieć więcej 8 sek do setki , Kręci się do 7100 rmp !! NAJLEPSZE W TYM AUCIE TO SILNIK !!
Po prostu świetna - krótkie drogi prowadzenia - bez zarzutów 6 biegów ok
Naprawde Perfekcja!! nie puk , nie stuka , pewnie się prowadzi
Jak to w Kombiaku , ale nie ma się co przyczepiać , są czujniki. tyle że auto dłuuuugie ;) Ja lubię siedzieć nisko i w tym aucie można siedzieć naprawdę nisko ;)
Typowy japończyk wszystko tam gdzie być powinno - to moja trzecia honda więc dla mnie wszystko jak najbardziej OK.
Bez zarzutów - nawiewy nawet na tylne siedzenia . Wszystko ok Klima ok.
Z przodu super ... z tyłu troszkę mogło by być lepiej - ale jest ok Jedyny minus kombi to mały bagażnik Plusem jest że ma dużo różnych mniejszych /większych schowków Sam wersja wyposażenia ex zabiera trochę bagażnika bo jest fabryczny Sub.
Wyciszenie auta jest świetne - do 180 km/h swobodnie można rozmawiać .... potem to już w żadnym aucie nie jest za cicho ;)
Poprzednia Honda Civic 1.8 paliła mi w Warszawie około 9 - 10 litrów -miała 140 koni- Accord ma ich 201 I TO CZUĆ !! , nieporównywalne osiągi , super elastyczności i pali TYLKO półtora litra więcej !!! REWELACJA !! Ale kupując silnik 2.4 chyba to nie powinna być najważniejsza rzecz na jaką się zwraca uwagę przy zakupie
No niestety autko tanie nie jest - ale to nie Mondeo i niestety/stety za to trzeba zapłacić Jakość wykonania jest bez zarzutu nawet po kilku latach użytkowania Plusem jest że to honda i trzyma swoją wartość
Tu to chyba wiadomo .. Nie ma się co psuć więc się nie psuje :D Pojazd składany w Japonii
NIC :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 VTEC 201KM 148kW [l/100km]