Ocena kierowcy - Honda City V

tomasz.piatek@neostrada.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2006
Honda City V 1.4 i 83KM 61kW 2002-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : nisko osadzony moment obrotowy prawie jak w dislu,nie trzeba kręcić sam. na wysokie obroty i skutkuje to niskim zużyciem paliwa. Lecz wysokie obroty też lubi. Powyżej 4500 obr/min odchodzi rewelacyjnie.
dałem ocenę maksymalną, ponieważ nie staram się od tego auta oczekiwać luksusów limuzyny czy auta sportowego. Jest to samochów dla niedużej rodziny dobry do miasta i na długą trasę. Ekonomiczny (największa zaleta), przestronny jak na ten segment. Całkowicie spełnia moje oczekiwania jakimi się kierowałem przy wyborze dla mnie "tego" właściweo samochodu.
jak na tę pojemność b. dobrze przyśpiesza, wydaje się, że ma pod maską kilka koników więcej niż w rzeczywistości. Lepszy niż w oplu astra II 1.4 i 1.6.
po przejechaniu prawie 17tyś. km, rewelacja. Nie jest to auto sportowe ale biegi da się zmnieniać szybko tak jak w aucie sportowym. Krótkie skoki lewarka.
daję czwórkę dlatego, że trzeba uważać na zakrętach 90 st. jest duży kufer z tyłu i przy wejściu z większą prędkością lubi lekko zarzucić tyłem.
do przodu OK, do grubych przednich słubków można się przyzwyczaić z tyłem trochę gorzej. Trzeba cofać na lusterka (brak czujnika parkowania).
gdyby nie przycisk na wyświetlaczu pokazującym przeb, dyst i zuż pal. umiszczony w mało poręcznym miejscu byłoby doskonale.
jak na tę klasę samochodu z klimatyzacją manualną nie można oczekiwać więcej. Jestem właśnie po pierwszym przeglądzie gdzie był wymieniony f. przeciwpyłkowy - czuć różnicę wentylacji na "plus".
dla mnie wystarczająca, żona też nie narzeka a dziecko z tyłu w foteliku. Rewelacja bagażnik. Dla rodziny z jednym dzieckiem miejsca aż nadto. Samochód pod tym kątem był kupowany.
do 3000 tyś obr/min OK, powyżej głośno, czasem wyłączam radio aby posłuchać tego miło sportowego brzmienia slnika. Mechanik powidział mi, że silnik jst dobrze wyciszony a te głośne brzmienie dochodzi z układu wydechowego.Ponoć każda Honda jest głośna.
tutaj Honda City bije wszystkich.śr. miasto(W-wa) z klimatyzacją 6.6 l, max. 8l ale przy jeździe od świateł do świateł 5500-6500 obr/minw trasie można zejść spokojnie poniżej 5l z trzema osobami na pokładzie i bagażnikiem na full. Przegląd w Markach 477 PLN + f. przecipyłkowy ok.110 PLN czyli ok. 580 PLN. W W-wie drożej o ok. 100 PLN.
polecam, nieco ponad 50 tyś PLN warto.
zero napraw, posiadam ją dopiero rok
zero napraw

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]