Ocena kierowcy - Honda City V

artur, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2008
Honda City V 1.4 i 83KM 61kW 2002-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : chyba jednak silnik i na pewno układ przeniesienia napędu
Auto jest dobre do celu dla którego zostało zaprojektowane czyli do miasta, ewentualnie na krótkie wypady za miasto, w trasie koszmar. Wspaniale się parkuje, bardzo zwrotny. Silnik o w miarę przyzwoitej mocy i niskim spalaniu, zdecydowanie nie dla osób lubiących szybką jazdę. Dla mnie to był wybór raczej z rozsądku niż miłości. Auto mi się nie podobało z wyglądu ale cena ( w wyprzedaży) w stosunku do jakości wykończenia i wyposażenia mnie przekonała. W konkurencji cena/wyposażenie był tylko Nissan Note ale Honda miała lepsze opinie co do niezawodności i jakości serwisu w mieście w którym mieszkam. Zniechęcało mnie to że auto jest produkowane w Turcji tylko na biedne kraje, jaki to będzie miało wpływ na jakość będę mógł ocenić dopiero w przyszłości. Gdybym dysponował większa kwotą oczywiście wybrałbym inne auto, za kwotę jaka miałem, był to chyba najbardziej optymalny wybór.
Silnik w zasadzie jest ok, ładnie kręci w dolnych zakresach obrotów, do miasta jest idealnie w trasie zdecydowanie brakuje mocy, cichy do 3 tyś obrotów, potem robi się głośny ale dźwięk jest przyjemny więc nie przeszkadza.
Idealnie, najlepsza część tego auta, biegi wchodzą precyzyjnie i miękko.
W mieście ok, natomiast jazda w trasie to udręka, jeśli ktoś dużo jeździ w trasę to zdecydowanie odradzam to auto. Do 80-90 km/ha jedzie się w miarę dobrze, powyżej tej prędkości trzeba bardzo uważać i stale korygować tor jazdy bo auto ucieka na boki. Przy silnym bocznym wietrze wręcz jest zagrożenie wypadkiem, niestety to najgorszy samochód jaki miałem do jazdy w trasie. Zdecydowanie auto do jazdy miejskiej tu się sprawdza doskonale zwłaszcza wspaniale się parkuje.
generalnie ok, tylko bardzo przeszkadzają b. szerokie przednie słupki, trzeba b. uważać żeby np nie potrącić pieszego skręcając w lewo gdyż jego postać chowa się idealnie za słupek.
bez zarzutu, wszystko na swoim miejscu, obsługa intuicyjna i prosta.
grzeje b. dobrze, klimy latem jeszcze nie miałem okazji sprawdzić choć używam jej do odparowania szyb i w tej roli się sprawdza.
wystarczająco dużo miejsca na przednich i tylnych siedzeniach, nadspodziewanie wygodne auto. Duży bagażnik, pomysłowe ale mało praktyczne składanie siedzeń do góry (raz mi się zdarzyło wieźć dużą donicę dla teściowej)poza tym nie wiem do czego mógłbym to wykorzystać. Do bagażnika natomiast można dużo włożyć ale małogabarytowych rzeczy. Np roweru nie włożę ze względu mały otwór załadunkowy a nie brak miejsca. Narty mieszczą się bez problemu zarówno biegowe jak i zjazdowe.
do 90-100 km/ha cicho, potem za głośno.
w mieście pali tyle co podaje producent a nawet trochę mniej bo 7 - 7,2 litra, w trasie nie schodzę poniżej 5,5 litra a producent podaje 4,6. W sumie 5,5 l to i tak b. dobry wynik.
Uważam że cena 42 900 zł z lakierem i zimowymi oponami (wersja comfort) była optymalna jak za takie auto. Jeśli ktoś zapłacił ponad 50 tyś (cena sprzed wyprzedaży) to mu się szczerze dziwię.
na razie ok, bałem się że będą skrzypiec plastiki bo jakość montażu jest średnia ale na razie nic nie przeszkadza. Trochę popiskują hamulce, z tego co czytałem to ten typ tak ma, więc jest to chyba wada tego modelu. Inne auta jakie miałem do tej pory nie miały tej przypadłości a jeździłem i nowymi i b. starymi autami np 16-letnia Mazdą.
w zasadzie trudno oceniać auto przy takim przebiegu ale skoro jest taka rubryka to wypada dać 5.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]

6,4