Ocena kierowcy - Honda City V

maarcin, 7 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2006
Honda City V 1.4 i 83KM 61kW 2002-2011 - Oceń swoje auto
Po ponad 4 latach użytkowania o samochodzie mogę powiedzieć sporo. To co najważniejsze City jest absolutnie bezproblemowym pojazdem, w ciągu tych 4 lat w aucie nie zepsuło się nic! Do zalet dodam rzecz jasna niewysokie spalanie i pojemny kufer. Moc wystarczająca do zwykłej w miarę dynamicznej jazdy , choć faktycznie szału nie ma. Generalnie - polecam każdemu, kto szuka niezawodnego, ekonomicznego pojazdu z dużym bagażnikiem. Samochód sprawdził się na codzień jak i na wakacyjne wyjazdy. Polecam.
Zero awarii w ciągu 4 lat użytkowania wystarczy za komentarz. DO zwykłej jazdy w mieście, ruszania spod świateł absolutnie wystarcza, natomiast na autostradzie jest ok do 140km/h. Powyżej tego robi sie nieciekawie, poza tym spalanie zastraszająco wzrasta.
Jeden z największych plusów auta - biegi wchodzą niesamowicie lekko. Jedyny minus za brak "szóstki"...
Ok. Na zakrętach bez większych kłopotów.
Za widoczność odejmę najwięcej punktów; jest raczej słabo. Ze środka auta nie widać ani przodu, ani tyłu. O ilejednak z przodu ratuje krótka maska, więc manewrowanie jest znośne, to parkowanie tyłem jednak podnosi ciśnienie.
Generalnie jest ok, ale ocenę obniża fatalny pomysł, żeby przycisk sterujący komputerem pokładowym umieścić przy wyświetlaczach pod kierownicą - niepotrzebne ryzyko.
Klima, ogrzewanie etc - tutaj wszystko działa świetnie. Przy włączonej klimie szyby odparowują błyskawicznie, ogrzewanie również bez zastrzeżeń.
Jesli chodzi o pozycję kierowcy miejsca jest wystarczająco. Fakt, że siedzi się stosunkowo wysoko, ale nie stanowi to problemu. Punkty odjąłem tylko za skokową regulację fotela (porażka, nawet w puncie miałem zwykłe pokrętło) i brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach. Fotele raczej twarde, ale dla mnie to akurat plus. Miejsca dla pasażerów z tyłu dużo, olbrzymi plus za schowek pod tylną kanapą. Może przydałoby się jedynie ciut więcej centymetrów w kategorii szreokość...
Jest normalnie. Zaskakująco cicho przy niedużych szybkościach (na począktu wręcz myślałem, że gasł silnik, tak cicho pracuje), powyżej setki hałas rośnie.
Nie psuje się, mało pali...Uosobienie starego sloganu - nic tylko lać paliwo i jeździć
Za tę kasę można pewnie kupić bardziej efektowne auto, ale nie ma opcji - w tej klasie/cenie nie dostaniecie bardziej niezawodnego samochodu.
Brak.
Brak.