Ocena kierowcy - Honda City VI

kokonpl, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Honda City VI 1.4 i 100KM 74kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik zdecydowanie najlepszy jaki mogła Honda zamontować do tego typu auta.
Zawieszenie : Wrażliwa na koleiny przy znacznych prędkościach
Na wolnych obrotach prawie niesłyszalny. Przy depnięciu w pedał daje się odczuć ze coś pod maską jednak posiadamy i jest to jak najbardziej I-VTEC. Cieszy mnie że lekko przesunięto zakres pracy tego systemu do dołu prędkości obrotowej silnika co znacznie poprawia jego charakterystykę.
Nic dodać nic ująć - perfekcyjna.
W mieście jest super a nawet lepiej.Poza miastem przy znacznej prędkości już niestety nie jest tak kolorowo.Daje się odczuć małą masa pojazdu i jego niewielki rozstaw kół.Czasami w koleinach trochę się trzeba namęczyć nad kierownicą - ja osobiście znalazłem na to sposób- zwiększone ciśnienie w kołach w stosunku do fabrycznego.Auto podatne na boczne podmuchy wiatru ale bez przesady, da się nad tym panować(nie jest to auto sportowe).
Dla Mnie rewelacja.
Jestem starym Hondziarzem więc dla Mnie super.
Bajka jak na auto tej klasy.
Nie znalazłem innego auta w tej klasie gdzie zmieściłbym się Ja sam i moje nogi.
Jadąc w mieście jest wzorowo - poza już troszkę głośniej ale nieznacznie.
Jak dla Mnie rewelacja.Być może jest to wina Mojego stylu jazdy ale auto jest naprawdę ekonomiczne.Wystarczy żwawo się rozpędzić do zadanej prędkości a potem ją już tylko utrzymywać i autko wynagradza to małym apetytem na paliwo.
Po roku użytkowania nastąpiła niewielka usterka.Przy otwieraniu tylnych prawych drzwi przestała się zapalać lampka sufitowa. Jak dla Mnie bzdura ale i tak to jest jedyna usterka.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 100KM 74kW [l/100km]