Ocena kierowcy - Honda City VI

Silnik 1.4 i 100KM 74kW
Rok produkcji 2010
Honda City VI 1.4 i 100KM 74kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczność
ładne autko(zwłaszcza z przodu), dużo miejsca dla pasażerów, ogromny bagażnik, niezły, elastyczny silnik(do spokojnej jazdy), ekonomiczny, wszystko opisałem w poszczególnych kategoriach, więc nie chcę się powtarzać, ogólnie jestem zadowolony
Bardzo cichy na biegu jałowym, żadnych wibracji, dopiero po przekroczeniu 3 tys. robi się głośniej, całkiem elastyczny od samego dołu(jak na 1,4), dynamiczna jazda wymaga wyższych obrotów(odcina paliwo przy około 7 tys)
precyzyjna, początkowo miałem wrażenie, że trochę haczy(zwłaszcza 2-ka) ale chyba się przyzwyczaiłem, dość mała gałka ale dla mnie ok
po prostej bardzo poprawnie, trochę twardo pokonuje dziury, na zakrętach przy rozsądnej prędkości też ok, mocno wrażliwa na boczne podmuchy wiatru, bardzo dobre hamulce(jedynie ręczny mogłby szybciej łapać),
tylna szyba może i mała ale to sedan, więc nie ma się co dziwić, mnie nie przeszkadza, duże lusterka, w nich widoczność już super, parkowanie trochę na \"czuja\" bo nie widać końca maski ani tym bardziej końca samochodu
wszystko na swoim miejscu, plastiki twarde ale całkiem ładne o różnych fakturach, \"rozpracowanie\" funkcji radia wymaga trochę czasu, szkoda, że brak RDS!
szybko się nagrzewa nawet zimą, klima chłodzi jak trzeba(po schłodzeniu wystarcza ustawienie nawiewu na 1) ale od nowości nie mogę pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po jej wyłączeniu mimo ozonowania, odgrzybiania itd, duży problem z parującymi się szybami przy deszczowej pogodzie
bardzo dużo miejsca w środku o czym piszą też inni Użytkownicy, pasażerowie o wzroście nawet do 190 nie będą mieli problemu z miejscem na nogi siedząc na tylnej kanapie, za to tarcie głową o dach całkiem prawdopodobne, trochę przeszkadza unosząca się podłoga pod przednimi fotelami(umieszczono tam bak), niźle pomyślany schowek pod tylną kanapą
trochę \"huczą\" koła przy większych prędkościach ale ogólnie poprawnie, na luzie jest taki cichy, że Żona czasem chce go drugi raz odpalić:)
w mieście przy dystansach do 10 km trzeba się liczyć ze spalaniem około 8(komputer zaniża o pół litra), trasa 5,5-6,0(trasa do Chorwacji przy 4 osobach i pełnym bagażniku 120-140 km/h), za pierwszy przegląd zapłaciłem 500 zł, fajny serwis w Cz-wie
kupiłem samochód pokazowy więc taniej, dodatkowo była promocja 5 tys. więc cena ok, ale za 55tys w wersji Comfort, raczej bym nie kupił
ok
póki co wszystko ok ale przy tym przebiegu nie ma się co dziwić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 100KM 74kW [l/100km]

7,2