Ocena kierowcy - Honda Civic II Hatchback

Piotrek, 18 lat temu
Rok produkcji 1983
Honda Civic II Hatchback 1.3 60KM 44kW 1980-1983 - Oceń swoje auto
Jeśli mam opisać silnik to jest on doskonały. Cechuje sie bezawaryjnością (oczywiście przy właściwej explatacji). Auto potrafi sie dynamicznie "zebrać" głównie dzieki niewielkiej masie całkowitej autka i dość sporej pojemności w stosunku do masy.
Aktualnie mam honde concerto, ale z wielką chęcią zamienił bym skrzynie z concerto na civica. Elastyczność, właściwy dobór przełozenia do mocy, jednym słowem "zaj...sta"
Autko jest jak przyklejone do drogi głównie dzięki dużemu rozstawowi osi. Chyba nie przesadze mówiąc iż niejedno współczesne auto, nawet z pomocą elektroniki, spisze sie gorzej od hondziny.
Kto jeździł to wie. Jeśli miałbym podsumować widoczność w tym aucie to jest ona także znacznie lepsza niż w niejednym nowoczesnym samochodzie.
I tu znowu porównując oceniany model do concerto , civic dysponuje znacznie wydajniejszym ogrzewaniem niż concerto. Zimą na pewno nie zmarzniemy.
Jak na ten rocznik.
Dane te były przezemnie sprawdzane i średnia spalania we wszystkich cyklach jest bardzo mała. Jak na silnik 1324 są to bardzo zadowalające parametry.
Auto nie do zje(ch)ania. Gdyby nie ta blacha. Warto jeszcze wspomnieć iż jak na swój wiek autkiem mozna jeszcze niźle "poszaleć", zwrotne, zrywne, przyczepne, niedrogie a także mało awaryjne. Problem pojawia sie przy ewentualnej wymianie części, lecz te w większości, pasują także z nowszego rocznika. Gorąco polecam o ile jeszcze znajdziecie gdzieś to autko. Ja mam już jedną w częściach i dwie w całości, więc trudno wam będzie znaleść ją w Polsce :) Idealne dla kolekcjonerów i maniaków takich jak ja!!!
To autko ma jedną potężną wade. Mianowicie słaba wytrzymałość blachy na korozję. Miałem dwa takie auta (aktualnie mam trzecie) i jedyne co w nich nie wytrzymuje twardego piętna czasu i exploatacji to właśnie blacha. Jeśli chodzi o niezawodność innych podzespołów, to poprostu nic sie nie psuje!!! Nigdy mnie hondzinka na trasie nie zawiodła. No jedynie wybicie półosi przez zły stan podłóżnic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 60KM 44kW [l/100km]

6,4