Ocena kierowcy - Honda Civic IV Hatchback

wwentyllo, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 130KM 96kW
Rok produkcji 1991
Honda Civic IV Hatchback 1.6 i 16V 130KM 96kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na auto 18 letnie silnik pracuje bardzo dobrze i dalej ma dobre osiągi
Karoseria : Głównie rdza
Układ elektryczny : Niedomagania świateł, przełączników,
Zawieszenie : Przy przebiegu 200 tys. trzeba zainteresować się sprężynami amortyzatorów i stabilizatorami
Ogólnie autko bardzo fajne. Akurat ja mam silnik D16A7 o mocy 130 KM w sedanie a nie w hatchbacku. Kultura pracy silnika dobra, trochę głośny (ale mam już lekko wyeksploatowane zawory). Zawieszenie bardzo dobre. lecz w tej generacji twarde i niskie. Dobre przyspieszenie, dobra elastyczność, ogólnie autko bardzo dobrze chodzi.
Dobre osiągi, dobra elastyczność. Ten silnik posiadam w sedanie, co jest bardzo rzadko spotykane w tej wersji nadwoziowej. Brak śladów oleju - nic się nie leje. Żadnych niedomagań. Spalanie ok. 8,0 l gazu.
Skrzynia jak na te lata dalej chodzi bardzo dobrze. Nie słychać żadnych szumów, hałasów, zgrzytów.
Przeniesienie napędu bardzo dobre. Nie wymaga bardzo dużych wkładów. Zawieszenie bardzo dobre, lecz powoli zaczyna pływać, ponieważ lekko zużyte są łączniki stabilizatorów i sprężyny amortyzatorów. Lecz dalej tłumi dobrze nierówności. Minusem jest to, że zawieszenie jest trochę niskie i twarde, ale dalej komfortowe.
Do tyłu dobra, czasami kiedy jest zimno na polu przeszkadza zaparowana tylna szyba, ale wtedy polecam włączyć ogrzewanie tylnej szyby oraz brak wycieraczki tylnej (ale w sedanie tego po prostu nie przewidziano). Do przodu wręcz doskonała, na boki również.
Dobra, więcej nie mam do dodania...
Wentylacja dobra, ogrzewanie bardzo dobre. Samochód szybko się nagrzewa, w lecie szybko się chłodzi.
Dobra. Miejsca na nogi od strony kierowcy jest dużo, pasażer z przodu może wręcz rozprostować nogi. Z tyłu pasażerowie też nie będą zawiedzeni.
Przy przebiegu 219 tys. silnik jest już trochę głośny. Praktycznie nie słychać charakterystycznego \"szumu\" opon.
zużycie paliwa w sumie średnie. W trasie ok. 7.5 l benzyny, w mieście ok 8.5- 9.0 l benzyny. Gazu zużywa trochę więcej, w mieście ok 10.0 l, w trasie od 7.5 do 9.5 l.
Kupiłem go za około 3 tys. zł. Jak za taką cenę to moja Honda jeździ bardzo dobrze i jeszcze do tej pory karoseria się nie rozleciała. Jest to nadal bardzo dobre sportowe autko.
Auto jak na swoje 18 lat jest dalej niezawodne. We wszystkim. Silnik niezniszczalny. Jak to Honda. Z drobiazgów mogą niedomagać przełączniki przy kierownicy, i podświetlenie wskaźników, ale da się to samemu naprawić.
Jak wyżej oraz można dodać że należy regularnie wymieniać olej w silniku jak i w skrzyni biegów. Poważniejszych napraw nie miałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 130KM 96kW [l/100km]

10,8