Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Colin 83, 15 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo sporego przebiegu i instalacji LPG silnik zaskakiwał wytrzymałością, niezawodnością i temperamentem
Bardzo ładne, niezawodne, świetnie trzymające się drogi auto, mimo małej pojemności silnika jazda Hondą daje przyjemność. Bardzo twarde i bezpieczne auto, niestety przekonałem się o tym podczas zderzenia z autobusem, strefy zgniotu i poduszki powietrzne zadziałały bez zarzutu. Swoją Honde kupowałem z pewnych rąk, auto było bezwypadkowe i naprawde zadbane. Nigdy mnie nie zawiodło. Zrobiłem tym autem w ciągu roku 40 tys. km. Jestem pewien, że gdyby autobus nie wymusił by na mnie pierwszeństwa jeździł bym swoim autem do dzisiaj bez żadnych problemów. Jedyny kłopot pojawiał sie kiedy jechalismy gdzieś dalej całą rodziną (5 osób, w tym dziecko w foteliku i bagaże) wówczas autko odczuwalnie słabło. Honda ma dwie natury, można nią jechać spokojnie jak zwykłym kompaktem ale kiedy przyjdzie nam chęć poszaleć nie będzie protestowała, a i spalanie nie wzrośnie za bardzo. Rewelacyjne prowadzenie, bardzo dobra ergonomia, ogólnie bardzo fajne autko. Obecnie jeżdże już drugą Hondą, również 1.3 mimo że jest mniej zadbana to i tak spisuje się doskonale, widać, że Japończycy naprawde odwalili przy Civicu kawał dobrej roboty.
Mimo niewielkiej pojemności dynamiczna, świetnie wchodzi na wysokie obroty.
Precyzyjna skrzynia pozwalajaca na szybkie zmienianie biegów, lewarek zmiany biegów świetnie leży w dłoni.
Świetne prowadzenie, na dziurach niestety brak komfortu, mały prześwit trochę przeszkadza, ale coś za coś. Zakręty pokonuje szybko i pewnie.
Widoczność nie jest zła, auto łatwo wyczuć.
Brak niedociągnieć, wszystko intuicyjne.
Dość duży szyberdach w upalne dni pomaga, ale generalnie nie miałem nigdy zastrzeżeń co do wydajności wentylacji, jedynie brakowało klimy.
Mimo 190 cm wzrostu nie miałem problemów z wygodnym ustawieniem foteli, ale pasażerowie za mną trochę narzekali na ciasnote na wysokości nóg.
Jeśli ktoś lubi się delektować dźwiękiem silnika będzie zadowolony. Natomiast ktoś kto ceni cisze rodem z S - klasy uzna wyciszenie za nieistniejące.
Moje autko miało LPG. W sumie nie do końca rozumiem poprzedniego właściciela, który założył gaz ponieważ to ekonomiczne auto. Często jeździłem na benzynie, osiagi o niebo lepsze a spalanie nie przekraczało 9 litrów w mieście.
Porównywalne modele konkurencji są tańsze ale nie oferują ani bezawaryjności ani emocji na podobnym poziomie.
auto trwałe i niekłopotliwe, nawet drobiazgi nie sprawiały żadnych kłopotów
Nigdy mnie nie zawiodła, rewelacyjnie bezawaryjna

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,7