Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Krzysztof B, 13 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : bezawaryjnoś oraz wytrzymałoś ogólna
Zawieszenie
doskonale krutka pisząc.Dobry stan auta nie pali oleju przebieg niby 245000km ale niedawno oglądałem taką samą sztuke tylko co maiała przebieg 170000 to moja wyglądała jakby miała 3 razy tyle,zawieszenie wytrzymałe tylko raz na rok trzeba wymieniać duze tuleje z tyłu mały minus,częsi nie są drogie jak na japońca ale w porównaniu do golfa jest drożej,samochód ładnie sie prezentuje mimo swego wieku a ma 17 lat, nie poleca aut powypadkowych miekkie blachy bywa róznie, Na youtube.pl ten model podczs crashtestu wypadł słabo ale konkurencja podobnie np.punto, wada to korozja tylna klapa i nadkola to mają wszystkie jak nie widać to były robione ale przed kupnem najlepie sprawdzić z spodspodu zdażaa sie i też korozja pod plastykowymi progami ale to tylko powypadkowe mocno, odradzam kupna z komisów bo tam mają tylko podpicowane z wirzchu sztuki a z resztą bywa róznie, jak narazie jestem bardzo zadowolony a przejechałem już 34 tyśkm. Ładne ,małe ,wygodne,zrywne oszczędne i najwarzniejsze bezawaryjne polecam
jak na 1.3 to on nawet ciągnieale tylko do 130 puzniej to juz słabo.Chociż na obwodicy udało mi się osiągnąc 180 zminimalnym plusem ale to było z małej górki,dziwią mnie komentarze jakie czytam na róznych forach ze to 1.3idzie jak pojebanejest wstanie wyciąć calibre 2.0 8v gówno prawda potwierdzam jedynie ze ze startu z miejsca do prędkosi około 90 chodzi podobnie jak calibra na lpg ale wyzej dstaje baty praktycznie stoi w miescu,tak na marginesie dodam ze mój 1,3 ma odblokowaną przepustnice róznica jest odczówalna .Ten silnik ma dobrą elastyczność ale zeby szedł pełną parą to potrzebuje większych obratów. ogólnie daje 4 z wielkim plusem
toskonale,bardzo krutkie skoki lewarka
układ jezdny daje 4 plus,bardzo wygone zawieszenie mięko twarde sztywne bardzo podobne jak w golfie 2 i 3 z tymrze bardziej wygode,jest barzo dobrze jak na klase auta .brak wspomagania nie jest przeszkodą jedynie przydałbysię abs
jak to honda
perfekcja nagrzewa siszybko i wysoka wydajność nawet latem jest dobrze
jak na klase auta jest dobrze z przodu jest super a z tyłu to dwie osoby trzy to awaryjnie ciut mało miejsca z tyłu jak kierowca zamocno się rozsiadzie
przeciętnie było by ok gdyby wydech był ciższy
samochód praktycznie się nie psuje jedynie częći exploatacyjne,spalanie to róznie trasa od 7 lpg lekką nogą a normalnie to 8\\9przy większym tępie a wmiesie róznie lekka jazda to 9a górna granica to 13 ale to już max sredni wychodzi 9\\10 gazu benzyny niesprawdzałem
łatwo mozna kupic naprawde dobrą sztuke za 3/4 tysiące jest super ale za topowe wersje każa juz słono płacić
nic się nie dzieje jaedynie lekie bąble korozji na tylnej pułce i nadkolach
ponadprzeciętnie wymieniłem jedynie pompke paliwową moja wina jeżdziłem na gazie bez paliwa dłuższy czas oraz wymiemiłem przegób gdyą góma pekła i zaczoł klepac mozna było wymienić sama góme i napchaćtawotu,

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

8,4