Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

psemeq, 11 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : nie ważne czy jest do przejechania 100 czy 400 km, auto Cię tam dowiezie i wróci. bez zająknięcia zrobiłem Honda przejechała 2x 100km (tam i z powrotem) trzymając 150km/h na liczniku bez zdejmowania nogi z gazu.
Zawieszenie : niestety przez polskie drogi gumy w zawieszeniu badziewnej jakości szybko mogą zostać wyprute (forum ckpl pomoże z wyborem dobrych)
pomimo nieprawdziwych opinii nt. Hondy, jest to auto idealne dla każdego. tak początkującego jak i zaawansowanego kierowcy który chce poszaleć na torze. auto sprawia wiele radości, mocniejsze silniki dają wiele frajdy. jedyne przeciwwskazanie to by nie kupować chińskich badziewnych części a auto będzie służyć długie lata.
silnik 1,3 (d13b2) gaźnikowiec zaczyna zbierać się od 4500 obrotów kiedy otwiera się druga przepustnica. silnik łatwo modyfikować, aczkolwiek ma pewne ograniczenia wynikające z pojemności (niski moment).
idealnie pracująca, biegi nie wyskakują, precyzyjna. w tej generacji już jest sprzęgło hydrauliczne. skrzynię można łatwo rozebrać i zmienić przełożenia, szczególnie polecane jak ktoś ma krótką skrzynię z 1,3 i chce mieć dłuższą 5 (na trasy)
wszystko zależy od wyposażenia auta - można kupić dodatkowo stabilizatory z wyższych wersji, czy rozpórki. trochę podsterowne. kierownica precyzyjna. są modele ze wspomaganiem i bez (założenie to kwestia kluczy i instrukcja ze strony internetowej i wolne ~350zł). zawieszenie wielowahaczowe daje radę.
widoczność dobra, zależna od foteli. ja miałem zmienione na kubełki, więc siedziałem niżej i głębiej, czasem nie było nikogo widać z prawej strony przez słupek.
wszystko jest tam gdzie się tego spodziewamy. bardzo kompaktowy i intuicyjny system przełączników. wszystko pod ręką. jedyne zastrzeżenie - silniki 1,3 czasem nie mają obrotomierza (ale to się po prostu czuje to auto)
ogrzewanie działa dość dobrze, klimatyzacja nie wiem, nie miałem.
przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest komfortowa. tył ma trochę mniej miejsca, wygodnie jedzie się we 4 osoby. ale przez 3 lata jak jeździłem może 10 razy był mi tył potrzebny.
wszystko zależy - ja lubię słyszeć jak silnik pracuje i czy wszystko jest ok. aczkolwiek przy dużych prędkościach lusterka mogą trochę szumieć.
ceny części niskie - tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać: są w internecie/na forum sklepy z nowymi częściami w których warto się zaopatrywać. części używane też nie są drogie. ja miałem gaz 1 generacji który zamulał Hondę, po modyfikacji na BLOS wszelkie problemy ustąpiły.
za około 4000zł można mieć auto nie do zniszczenia, dość ekonomiczne i bezproblemowe w naprawach. jakościowo - jak każde auto ma swoje problemy, ale jak mało które bezawaryjnością się odwdzięcza.
to są głównie usterki które mogą wystąpić a możesz ich w ogóle nie zobaczyć: - rdza nadkoli tylnych - uszczelka aparatu zapłonowego - w silnikach z przekaźnikiem pompy paliwa - zimne luty (wystarczy przelutować z cyną ołowianą) - opadające drzwi w zasadzie nie ma się co przejmować większością.
brak poważnych usterek. zawsze mnie dowiozła do domu czy na wakacje.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,8