Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Adrian, 11 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Inne : przestronne wnętrze (pomijając bagażnik, w sumie jaki bagażnik?)
Układ elektryczny : skończyła się mi na krzyżówce pierdółka w aparacie zapłonowym i auto staneło
Karoseria : tylne nadkola to masakra
Zawieszenie : przy tym wieku i przebiegu trzeba prawie całe wymienić
Dobre auto dla początkujących. Po zakupie wydajemy raz tyle na remont zawieszenia i inne pierdołki. Mało kto kupując pierwszy samochód bierze pod uwagę dodatkowe wydatki na opony(no tak po zakupie okazuje się że te co są są do d... a na drugi sezon poprzebijane, nierówno starte, itp). Ja kupiłem prawie 2 late temu za 4000 + dodatkowy komplet opon. Fajne bo 2 komplety alusek. Po zakupie do zrobienia rozrząd i zawieszenie z tyłu +letnie opony. Kilka miesięcy później zawieszenie przód, klocki tył, reduktor i opony na zimę. Nadkole wygląda już jak pogryzione przez psa, a o przestrzeni bagażowej możemy zapomnieć. Bagażnik pojawia się dopiero jak złożymy tylne siedzenia. Generalnie co 2 miesiące był na warsztacie bo jakaś pierdółka do roboty. Można powiedzieć że mój egzemplarz obala mit o niezawodności japońców. Najbardziej mnie jednak boli brak klimy(kupując uznałem to za dodatkowy gadżet). Latem jeździ się fatalnie, szyberdach ratował sytuację dopóki się nie zepsuł... Jak ktoś kupuje to nich szuka modelu droższego, a w wyśmienitej kondycji. Okazji nie warto brać bo to są duże koszta. Autko może kupie jeszcze raz ale w sedanie vti:)
Silnik niezniszczalny, niestety kupiłem go już zalanego 15W, pojawiły się drobne wycieki
synchronizatory się już powoli kończą (od 1 i R)
trzeba \"leżeć\" aby widzieć coś w lusterkach bocznych
brakuje klimy
o dizwo nikt nie narzeka że za mało miejsca, tylko pies mi się nie mieści z przodu;)
powyżej 100 trzeba dać głośniej radyjko
miasto 12l, trasa 10l. Cóż silnik na gaźniku...
w sumie jak zadbany to nic się nie psuje
j/w

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]