Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

DanNEO2, 10 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : jak na tak stary samochód osiągi są przyzwoite, spalanie trochę gorzej, ale nie jest źle.
Zawieszenie : tuleje i wachacze
Karoseria : rdza na błotnikach, tlnej klapie.
Przeniesienie napędu
Silnik jak na swój wiek ma swoje humory. Poszedłem za radą wielu osób i zacząłem uprawiać jazdę wysoko-obrotową. Silnikowi sam nie wiem jak to służy...
Problem z przełożeniem pierwszy bieg do drugiego, następnie trzeciego. Bieg czwarty i piąty bez zarzutu.
Bardzo dobrze trzyma się drogi, zakrętów. Nawet przy hamowaniu awaryjnym nie ucieka mi samochód nagle gdzieś w pole, ani nawet na przeciwległy pas ruchu.
Sama widoczność znakomita. Widok z przodu bardzo dobry, trochę mały widok z tyłu, ale tragedii nie ma.
Trochę brakuje, mogło by być trochę lepiej- brakuje uchwytu na napoje i jakiś kieszonek, schowków.
Sam system ciepło-zimno sprawuje się dobrze, ale teraz, jak na dworze pada deszcz wszystkie szyby zaczynają mi koszmarnie parować i nawet nawiew na szybę nie pomaga. Dopiero jak otworzę szybę to się poprawia.
Jak na tak mały samochód typu hatchback i to w dodatku 3 drzwiowy, miejsca jest pod dostatkiem dla każdego. Nie ma problemu nawet dla wysokich osób, choć przy wsiadaniu pojawia się zgrzyt :/
szału nie ma, dupy nie urywa.
Koszty napraw najwyższe. spalanie według moich obserwacji utrzymują się na poziomie 8 litrów po mieście. Jest średnio. za ostatnio wymieniony filtr oleju i poduszkę silnika zapłaciłem 260,- PLN.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,2