Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

MaxDr, 10 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie pali dużo, nie psuje się, brakuje tylko mocy, ale hondę można łatwo tuningować. Odblokowana druga przepustnica już jest. Kolektor 4-2-1 z D16A9 dodał vervy silnikowi od spodu i dźwięk jest przyjemniejszy.
W porównaniu do mojego poprzedniego auta VW Golfa III wiem tyle, że japończyki są niezawodne a o golfie wolę się nie wypowiadać.
Silnik nie sprawia problemów, wystarczy wymieniać olej, filtry, uszczelki, świece, kable zapłonowe a auto odwdzięczy nam się bezawaryjną jazdą. A co ważne 1.3 są jednymi z lepszych silników jeśli chodzi o stan oleju, którego od wymiany do wymiany nie ubywa.
Biegi wchodzą lekko bez problemu, czasem tylko nie chce wejść wsteczny, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Układ jezdny jak na tak stare auto jest precyzyjny, jeździłem 14 różnymi autami, ale to prowadzi się najlepiej.
Widoczność jest bardzo dobra chociaż jeśli chodzi o lusterka boczne to jak dla mnie za bardzo przybliżają. Wydaje się, że już jest się przy samej bramie a tam jeszcze grubo ponad metr:) Fotele też są tak bardzo nisko, że wjeżdżając na rondo tablice z miejcowościami przysłaniają trochę widok i trzeba być bardziej czujnym.
Wszystko jest na swoim miejscu.
wnętrze w miarę szybko się nagrzewa, szyby dobrze odparowują.
Na przestrzeń w samochodzie nikt nie narzeka, ale bagażnik jest o wiele za mały.
Auto kupiłem powypadkowe(ciężko kupić bezwypadkowe) i raczej przez to bardzo słychać wiatr. Szyba jest raczej mało profesjonalnie wstawiona bo w niektórych miejscach widać sylikon na uszczelce.
Koszty utrzymania wydają mi się tanie. Ostatnio kupiłem przegub za 77zł, łożyska kół przednich za 65zł sztuka, klocki hamulcowe 57zł komplet i drążki kierownicze 66zł komplet więc nie jest źle.
Auta nie kupowałem z salonu tylko 20letnie a przy odrobinie dbania o hondę otrzymałem niezawodność, której nigdy wcześniej nie dał mi golf iii gen.
Drobna usterka jaką miałem była tylko z silniczkiem krokowym, który sam podnosił obroty silnika nawet do 3.5tyś, ale dość łatwo dało się to naprawić.
Dzięki Bogu przez niecałe dwa lata nie miałem żadnej poważniej usterki.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

8,7