Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Romanek, 10 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : W jeną osobę civic objeżdżał bez żadnego problemu golfa 3 tdi 90km, mimo dużego przebiegu nie brał nic silnik oleju nawet przy największym katowaniu a przebieg tego auta jest ciekawy bo w papierach od gazu auto miało tyle samo jak był zakładany lpg a przez 4 lata na gazie też na pewno sporo najechał
Karoseria : w upały latem po polnych drogach strasznie kusz wlatywał do środka nie wiadomo kędy ale u znajomych w 3 5g było dokładnie tak samo.
Układ hamulcowy : pedał hamulca łapał dość nisko
Zawieszenie
Ogólnie nie ma się do czego przyczepić ,auto prawie idealnie. A więc moja historia z hondą zaczęła się jak wracałem z pracy golfem i jakiś Wacek wjechał mi w bok na skrzyżowaniu auto nie nadawało się do jazdy więc za namową brata poszukałem hondy kupiłem pierwszą lepszą najtańszą z całego allegro ale z gazem wizualnie widać że auto było mocno powypadkowe ale trudno ... wróciłem do domu 390 km bez większych problemów zainwestowałem na start 200 zł i tyle . byłem w szoku bo civic okazał się delikatne określenie nieśmiertelny nigdy w drodze nie staną z wszystkich moich aut nalepiej właśnie wspominam to auto. Obecnie szukam znów civica 5g tym razem takiego droższego do 2 tyś zł ale tylko 1.3 lub 1.5 jako auto 2 w razie awarii bo szczerze to sentyment pozostał łezka kręci się w oku jak mijam zadbane .
Jak na 1.3 to auto ma naprawdę kopa i wbrew opiniom co niektórych to jak na swoją pojemność jest bardzo elastyczny na niskich obrotach.
Rewelacja dla mnie ideał.
Dałbym doskonale ale czuć że to lekkie auto i w śliskim trzeba uważać bo lubi w zakrętach zarzucić tyłem poza tym auto prowadzi się rewelacyjnie.
Dzisiejsze auta powinny brać przykład ,jedyny minus to że siedzi się nisko i mało widać po mieście bo takie auta jak x5 czy q7 zasłaniają wszystko.
Zależy jak komu pasuje obsługa ogrzewania czy wentylacji średnia.
Grzeje aż chce się spać ogólnie rewelacja około 2 km i naprawdę ciepło.
jest to małe autko z przodu ok ale z tyłu przy większych pasażerach brakuje trochę miejsca na nogi.
Ciężko mi napisać bo mam sportowy tłumik ale na pewno nie jest cicho buczenie w długiej trasie jest uciążliwe.
taniocha tylko śworznie ,tuleje pompa paliwowa i paliwo
Na pewno nie kupiłbym jakiegoś civica 5g za więcej niż 3000 zł nawet d16z6 bo to po prostu przepłacanie i wbrew pozorom w tańszych łatwiej kupić coś ciekawego
tylko drobnostki elementy zawieszenia typu sworznie tuleki i zwykła eksploatacja poza pompą paliwa czasem przerywał. zrobiłem tym auto niecałe 50 000 km niema co więcej oczekiwać
naprawdę nic

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]