Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

pejko, 15 lat temu
Silnik 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo fajnie mruczy zwlaszcza gdy wlancza sie ten caly system v-tec tak jak by sie turbina zalanczala :)
Silnik : hondy przy wysokich obrotach biora olej.
Układ elektryczny : wymienialem kable wysokiego napiecia.
Karoseria : w nadkolach wychodza purchawki rdzy.
honda civic to moje pierwsze auto przed tem jezdzilem puntem ale to tatusia,auto posiadalem 2 lata z jednej strony bylem zadowolony z drugiej strony poniewaz auto ktore kupilem mial wady ukryte po zakupie auta zauwazylem ze na liczniku widnieje 150 tys a na brifie 350tys,lecz wydajac 8 tys w 2006 roku nie liczylem na auto nowe po 2 miesiacach eksploatacji zauwazylem ze silnik zuzywa olej i tu przestroga dla kupujacych gdy auto rozgrzejecie wcisnijcie opor pedala gazu a drugi niech patrzy czy leca gleby dymu w rury,jezeli tak jest nie kupowac,ja nie stety nie sprawidzilem i kupilem takie auto jezdzilem tak przez 2 lata,mechanik stwierdzil wymiana silnika bo remontu sie nie oplaca,ale potem bylo mile zaskoczenie bo przez te 2 lata z silnikiem nic sie nie dzialo mimo zuzywania oleju,skrzynia biegow pracuje bardzo dobrze,w zawieszeniu nic nie stukalo.auta nie katowalem wiec dlatego mi dobrze sluzyl,lecz nadszedl czas ze trzeba auto sprzedac,jezeli traficie na dobrze utrzymana hodzinke to warto bo jest to piekne auto i oczywiscie kultowe.moje nastepne auto to bedzie bmw3 e-46 narazie zbieram :)
jezeli ktos sie decyduje na honde to polecam wlasnie te jednostke a jak ktos ma wiecej troszku pieniazkow to wersje 1,6 125km a 1.3 odradzam za slaba i jeszcze na dodatek gazznik,archaizm.moja jednostka jest dosc dynamiczna na 3 biegu potrafi sie rozbujac do 150km/h lecz pozniej sie robi zadyszka pomalu przyspiesza max 185km/h czasami sie zastanawialem na co ten 5 bieg.
Pracuje doskonale ma krotkie skoki,wstecznego czasami nie mozna bylo wdusic,palcem mozna przelaczac.
bardzo dobrze trzyma sie drogi i przy malych nie ruwnosciach dobrze tlumi ale przy wiekrzych wyrwach potrafi trzasnac.
Na parkingach trzeba sie troszke wychylac bo nisko sie siedzi,przeszkadzal mi przedni slupek.
wentylacja jest doskonala,bardzo szybko grzeje,mam rowniez podgrzewane fotele :)ale dziala tylko pasazera,nie dalo sie naprawic podobno do wymiany maty grzewcze.
z przodu nie brakuje miejsca ale stylu juz braknie ale to auto dla singla nie dla rodziny.
troszku za glosny.
jak na auto z taka moca ma bardzo male spalanie porownujac je do golfa 3 1,8 90km,renault megane 1.6 90km to spalaly 10 litrow w miescie mialem okazje nimi jezdzic.
auto jest malo awaryjne.
wymienialem kable wysokiego napiecia bo silnik szarpal po wymianie bylo oki.wymiana lewego przegbu ale to z mojej winy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Vtec-E 90KM 66kW [l/100km]

6,9