Ocena kierowcy - Honda Civic V Sedan

Mateusz, 16 lat temu
Silnik 1.5i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nadrabiałem zaniedbania poprzedniego własciciela - tulejki, cała masa poszła do wymiany.
Jak na swój wiek (93r) to auto całkiem nieźle się trzyma. Głównie hałas przy wyższych obrotach przeszkadza.
4, bo na niskich obrotach mułowaty (do ok 3 tyś./min.). Jednak na dynamiczną jazdę po mieście 90KM wystarcza z kręceniem się do prawie 6tyś. obrotów. Chodzi bardzo ładnie.
4, bo wsteczny ciężko wchodzi. Ponoć ten typ tak ma. Osobiście mi to nie przeszkadza. Reszta biegów żyleta, krotki skok, szybko się zmienia.
Jak dla mnie to trochę za miękki, choć trzyma się drogi jak należy. Jednak przechyły karoserii robią swoje.
Z przodu idealnie, do tyłu gorzej, dlatego też 4. Małe lusterka.
Wszystko pod ręką.
Ogrzewanie w porządku, ale nawiew kiepski na maksymalnej mocy. Szyby parują mocno.
Auto nieduże, niskie. Jednak Spokojnie mieszczą się duże osoby z tyłu i z przodu.
No tu to kiepściutko. Do 3 tyś. obr. ok. Później strasznie głośno.
Na benzynie mało jeździłem. Na gazie bardzo dobrze. W mieście jeżdżę w miarę dynamicznie i tylko raz udało mi się dojść do 11l lpg / 100km. Przeważnie ok 10. Na trasie, trzymając się okolicy 100km/h wychodzi 8l lpg/100km, czasami nawet mniej. Stosunek spalanie/osiągi bardzo dobre.
Przepłaciłem za swój model. Ale nigdy nie wiadomo co się kupuje. Jednak kupiłbym Civica raz jeszcze. W porównaniu do Opla Astry, którym sporo przejeździłem, jest lepsze. Żywsze i ładniej się prowadzi na drodze.
Auto mam niecały rok, jednak musiałem sporo nadrobić po poprzednim właścicielu. Dlatego daję 4, bo praktycznie cały czas coś jeszcze wymieniam. Ale są to elementy typowe do wymiany, czyli hamulce, tulejki, olej, filtry.
Jak na razie nic poważnego z tym autem się mi nie stało.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,3