Ocena kierowcy - Honda Civic V Sedan

Triodante, 13 lat temu
Silnik 1.5i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Daję dobrze bo autko leciwe, ale jeśli chodzi o jego jakość i to jak jeździ to super, ale jak wiadomo - stare to są dobre wino i skrzypce.
B. dobry, choć jak dla mnie głośny. Przy jeździe do 3,5k obrotów zadziwiająco oszczedny, powyżej 4,5k obrotów bardzo zrywny. Przy tak dużym przebiegu nie bierze jeszcze oleju (syntetyk), odpala bez względu na temperaturę. Bardzo sobie go chwalę, choć w Spacestar silnik był chyba lepszy - wolniejszy, ale oszczędniejszy
Ogólnie dobrze zestopniowana, ale minusem jest \"wsteczny bieg\", któremu zdarzy się przychaczyć. Za to wszystkie biegi do przodu bez zarzutów.
Świetnie trzyma się drogi, trudno wyprowadzić auto z równowagi, ale jak przychodzi do remontu zawieszenia to fajnie nie jest, niby pojedynczy element nie drogi, ale wielowachaczowe zawieszenie ma ich sporą ilość a przy Hondzie ilość możliwych kombinacji w zawieszeniu przeraża.
Do przodu i na boki jest spoko, ale tył beż spojlera wymaga dobrego wyczucia tylnej strefy.
Dobrze, choć typowo dla Japończyka z lat 90\', sztuki w tym nie ma, ale wszystko na swoim miejscu i co ważniejsze - DZIAŁA.
Nie wiem jak to wygląda z autami posiadającymi klimę, natomiast u mnie ogrzewanie super (wymieniony termostat), ale latem to średnio bywa.
Jak dla mnie bardzo dobrze, nikt do tej pory nie narzekał.
Głośno powyżej 3,5k orotów i powyżej 120km/h.
1.5 w mieście b.dobrze, jak spokojnie to 7.2l w zimie na zepsutym termostacie 8.9l. W trasie nie jeżdzę więc nie wiem, chyba, że za trasę uznamy 100km - to wyszło jakieś 5.6l
Jak wcześniej pisałem za auto z 93\', przebieg 224tys, z pełną elektryką dałem 2900PLN, włożyłem drugie tyle i mam autko w świetnej kondycji, które jescze mam nadzieję pojeździ ze 2-3 lata.
Po bezcenie kupiłe Civic wiedząc, że będę musiał w niego zainwestować. W sumie włożyłem tyle, że z zakupem wyszła mi cena auta na giełdzie, ale głownym plusem jest to, że wiem co było robione i kto robił i nie mam już rdzy na tylnych błotnikach, ale normalne reperaturki zabezpieczone itp., a nie szpachle. Sam byłem przy wszystkich naprawach mojej Hondy więc wiem co w niej gra.
Nie było sytuacji bym nie dojechał do celu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,7