Ocena kierowcy - Honda Civic V Sedan

Rok produkcji 1992
Honda Civic V Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Nieśmiertelna szlifierka
Karoseria : rdza
Zawieszenie : całe wahacze do wymiany, zamiast tulei
Kocham to autko, jego dni dobiegają końca, a ja nie potrafię znaleźć godnego następcy, może i jest już pordzewiałe i porysowane, ale za każdym razem gdy wskazówka obrotomierza przekracza 4000 zapominam o wszelkich stresach
Mimo, że autko ma swoje lata i niezły przebieg, bez problemu na gazie zamyka szafę, pomimo że to tylko koło 90 koników, naciśnięcie gazu powoduje uśmiech na twarzy. Gdy zbliżasz się do czerwonego pola, wiesz czemu jeździsz tym wozem drabiniastym, dla dźwięku tego silnika i przyjemności zabawy tym maleństwem. Silnik nieśmiertelny- prawie 300kkm i jedna dolewka semi syntetica między wymianami oleju. Silnik na gaźniku, prosty jak konstrukcja cepa, świetny do tuningu.
Dałbym 5 gdyby mi nie to że musiałem wymienić skrzynię, bo przy około 280kkm zaczęły wyć łozyska- cała skrzynia kosztowała mnie koło 400zl i wiem że przepłaciłem, ale zależało mi na czasie
Gokard. Twój dentysta na pewno się cieszy że jeździsz tym autem, bo jakoś dziwnie często wypadają plomby. To prawda auto jest twarde i niskie, prowadzi się jak sportowe, nigdy nie czułem żeby się bujało, choć nie raz w zakręcie słyszałem sztywne chlapacze przednich kół ryjące o ziemię
Przód, bok- akwarium,wiadomo gdzie się zaczyna, doskonała widoczność na boki. Do tyłu niestety gorzej- sedan, ze spojlerem na klapie i czarnymi szybami,ale w lusterkach bocznych widoczność doskonała
Nie ma wielu przycisków, więc wszystko jest pod ręka, super wygodna pozycja za kierownicą, szkoda że nie mam porządnych kubełków jak w crx
Autko grzeje ładnie, niestety gdy temperatury spadają poniżej -17*C bez zasłonięcia chłodnicy nie dało się go nagrzać. Pomimo braku klimy nawiew też miło chłodzi
Z przodu miejsca jak w omedze, z tyłu gorzej, ale nikt nigdy nie narzekał. Cóż to tylko kompakt więc nie oczekujmy miejsca jak limuzynie. Czy już pisałem, że pozycja za kierownicą jest genialna? Mam 183 wzrostu, przy dłuższej jeździe w większości aut wściekle bolą mnie kolana, tutaj po 1400km miałem nogi jak z waty ale kolana nie bolały
Wyłącz radio posłuchamy muzyki,niestety auto ciche nie jest wyciszenie- cóż lepsze niż w UAZ czy w maluchu, ale powyżej 3500 obrotów robi się głośno, a po przekroczeniu 140km/h rozmowa staje się trudna, ale faktem jest że mam nieszczelną szybę boczną
Autko dobre nawet dla studenta, części zamiennych tony, ich ceny śmieszne. Niestety nie wszystkich , wymiana tulej wahaczy praktycznie nie możliwa, tylko całe wahacze, rurka wlewu paliwa- 650zl tylko w ASO, reszta tania i niepsująca się
Za 3000zl nie znalazłbym nic lepszego
Ułamana rączka schowka przed pasażerem, szyba LP się nie domyka, czego nie potrafię ustawić
290kkm to mówi wszystko- wymieniona skrzynia, strzeliła pompa sprzęgła, dawała już długo wcześniej o sobie znać, niestety nie zdiagnozowałem na czas problemu przy przeszło 20* mrozie. Obecnie rzuciła się rdza, do wymiany amortyzatory, butla gazowa zaraz straci ważność- pomimo, że kocham to autko niestety to jego koniec

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 16V 90KM 66kW [l/100km]

8,8