Ocena kierowcy - Honda Civic VI Coupe

joker7776@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1997
Honda Civic VI Coupe 1.6 i 105KM 77kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja!!! Kto ma ochotę spróbować naprawdę będzie pod wrażeniem i nie chodzi tu tylko o moc, czy rozwijanie kosmicznych prędkości (chociaż licznik bez problemu zamyka ;) ) ale o niezawodność, kulture pracy i jakość. Polecam!!!
Miałem lekkie wątpliwości przed kupnem, lecz teraz wiem że nie mam co żałować, naprawdę zadowolony jestem z użytkowania tego auta, jedyne na co trzeba uważać to na egzemplarze mocno wymęczone, parę takich widziałem.
nic dodać, nic ująć! silniczek pracuje pięknie, bez najmniejszych kłopotów od kupna, pięknie wkręca się na obroty, odcięcie przy 7000 obr/min, super zwinny.
Skrzynia pracuje dobrze, jedyny mankament to nie zawsze wchodzący wsteczny przy zimnym silniku, ale z tego co się dowiedziałem to tak już w tym modelu jest, trzeba wbić jedynke i później wchodzi jak w masło.
W moim zawieszenie sportowe gwintowane, sztywne. Miałem lekkie wątpliwości przed kupnem, ze względu na stan naszych dróg no i problemy przy krawężnikach, ale teraz zupełnie nie żałuje. Do drogi przylepiony, przy dużych prędkościach wykonywanie manewrów staje się niemal bez ryzyka.
Widoczność ogólnie w porządku, nieco czasu potrzeba na przyzwyczajenie się do dość wysoko zaczętej tylnej szyby, ale kwestia czasu. W zimie problemem jest również tylna szyba,na której dość nisko kończy się elektryczne ogrzewanie, przez co maleje widoczność. Z przodu i po bokach idealnie. Miałem przyjemność jeżdzenia wieloma markami i w niektórych pole widoczności ograniczały słupki przednie, tutaj bez zarzutu.
Wszystko pod ręką, niemal intuicyjnie za pierwszym razem można wszystko w mig zrozumieć i zauważyć.
Zima szybko cieplutko, upały klima na 5, nawet sam nawiew przy względnie wysokich temperaturach daje sobie dobrze rade.
To nie jest auto dla 5-osobowej rodziny już z założenia, w końcu to coupe. Ale przy 4 osobach można całkiem przyjemnie spędzić dłuższą podróż (przy założeniu osób o średnim wzroście 180 cm). Troche denerwującym dla niektórych może być konieczność przesuwania fotela w celu wypuszczenia pasażerów z tyłu, ale to w końcu coupe.
Doskonale, przy zamkniętych wszystkich otworach okiennych w autku cisza.
Myślę że normalnie, u siebie mam założony gaz sekwencyjny, nogi lekkiej nie mam i pali mi w mieście ok 12l/100 no ale czasami te obroty kuszą. Na trasie rewelacja, góry, niziny, prosta ok 8l gazu /100 km, przy prędkościach do 150 km/h. Ceny napraw - nie wiem, jeszcze nic mnie nie zawiodło, poza żaróweczką H4 i klasycznymi wymianami eksploatacyjnymi nic nie wymagało ani nie sygnalizowało konieczności naprawy. Za cenami rozglądałem się przed kupnem i stwierdziłem że wcale nie róznią się znacząco od innych marek.
Za te pieniądze może i można by było kupić np Passata B4 czy Golfa 3,4, ale po co skoro można mieć naprawdę auto dużo bardziej niezawodne i dające wielką radość z jazdy do tego wyróżniające się z tłumu wszędzie będących wozów produkcji za zachodniej granicy, z częstymi bolączkami zawieszenia.
Super, nic nie zawiodło!!!
Wszystko w należytym porządku, definitywnie przekonałem się do pojazdów tej marki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 105KM 77kW [l/100km]

10,8