Ocena kierowcy - Honda Civic VI Liftback

Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Civic VI Liftback 1.4i 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Pancerna jednostka, do tej pory jeździ na oleju 5w50
Mogę śmiało określić jako auto idealne w swojej klasie. Posiadam go od 5 lat, oprócz wymiany części eksploatacyjnych nic się nie dzieje. Kupując go był bardzo zadbany z przebiegiem 150 tyś (teraz 300 tyś), do tej pory wygląda dobrze w porównaniu do swych rówieśniczek. Zrobiłem zaprawki tylnych błotników bo tylko tam była ruda. Miejsca wystarczająco, spory bagażnik, trochę twarda ale za to dobrze trzyma się nawierzchni. Posiadam dosyć wysoki model z klimatyzacją więc upały mi nie straszne. Jeżeli chodzi o spalanie to spokojnie 7 litrów wystarcza jej do miasta, w trasie potrafi miło zaskoczyć 5,5-6/100km. Silniczek mógłby być większy no ale spalanie też będzie większe, chociaż jak na 1.4 powyżej 2,5 tyś obr ładnie mruczy i z pod świateł nie mam kompleksów. Skrzynia biegów ideał, lepiej chyba jak w Toyocie, biegi wchodzą same trzeba tylko poprowadzić lewarek. Do tej pory można znaleźć ładne egzemplarze, ale trzeba zwracać uwagę na stan blacharski, mechanicznie samochód raczej pancerny, prócz bieżących wymian nic się nie dzieje. Fenomenem jest skrzynia biegów, mam zaprzyjaźniony warsztat gdzie montują do nich turbiny i z tego silniczka wyciągają ponad 200KM, i skrzynia wytrzymuje. Mam nadzieję że moja opinia będzie przydatna i pomoże w wyborze auta. Głównie polecam młodym ludziom ze względu na ekonomiczność i bezawaryjność.
Dobrze trzyma się drogi
W swojej klasie jest dobrze
Wszystko pod ręką
Nie mam zastrzeżeń