Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Civic VII Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja.
Zawieszenie : Trzyma się drogi jak przyklejony.
Układ elektryczny : Palą się żarówki.
Przeniesienie napędu : Brak 6 biegu i haczenie przy zmianie przełożeń.
Kwintesencja marki Honda. Samochód nie do zajechania. Od nowości w rodzinie i ZERO awarii przy aktualnym przebiegu 600tyś. Czasami coś nie domaga ale samochód ma juz swoje lata, pomimo to patrząc na całokształt jest bezawaryjny. Welokrotnie uratował mi skórę gdy był wyjazd i mój Jeep odmówił posłuszeństwa (jak zwykle). Miałem również drugiego Civica przez chwilę EP2 1.6 i był tak samo bezawaryjny. No, poza wymiana skrzyni z powodu łożysk w skrzyni biegów co w tym modelu podobno jest częste. Podsumowując samochód niemalże idealny. Polecam każdemu.
Niezniszczalny. U mnie nie brał oleju. Czasem czuć że to tylko 1.4 ale do spokojnej jazdy czy wycieczki naprawdę wystarcza. Silnik 1.6 ma już większego kopa.
Doskwiera brak 6go biegu, przy prędkościach autostradowych wyje przez co jest dość głośno. Czasami lubi haczyć przy zmianie przełożeń.
Rewelacja, jak na małe miejskie autko bardzo dobrze się trzyma drogi, zwłaszcza w wersji Sport. Często do niego wsiadam żeby tylko odpocząć od mojego Jeepa którym się steruje jak starym Jelczem.
Trudno mi ocenić, jedna mi troszeczkę gniła za to druga w ogóle. No cóż, japońskie samochody mają z tym problemy. Ale nie jest źle, ba jest całkiem nieźle jak na prawie 20 letnie auto!
Tutaj jedynym mankamentem jest widoczność do tyłu z powodu małej szyby tylnej. Przód i boki rewelacja.
Wszystko na swoim miejscu, lepszego miejsca na lewarek skrzyni biegów nie widziałem :) Brak podłokietnika rekompensuje dużą ilość uchwytów na kubki i spory schowek w tunelu środkowym.
Jest dobrze. Czasami lubi zgiąć się linka od regulacji ogrzewania. Ale poza tym nie ma na co narzekać.
Kolejny wielki atut Hondy. Miejsca jest bardzo, ale to bardzo dużo. Samochód super wygodny i miejsca starcza dla 4 osób Z pełnym bagażem na daleki wyjazd. Co najlepsze, miejsca z tylu jest znacznie więcej niż w Jeepie Grand Cherokee WJ. Kto by się spodziewał?
Do 100 km/h jest bardzo dobrze, powyżej wyje skrzynia z powodu braku 6 biegu. Da się przyzwyczaić. Zwłaszcza, że silnik brzmi bardzo ładnie.
Pali mało. Części dostępne i w normalnych cenach. Jest to kompakt więc nie ma co się bać wydatków.
Samochód bardzo dobrze wykonany i niezawodny.
Z drobiazgów to u mnie akurat często palą się żarówki świateł mijania.
Nic przez te 600.000 km się nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

6,1