Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

kamilek27@poczta.onet.pl, 18 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Honda Civic VII Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Posiadam wersję sport. Jest super z wyglądu i jeździ się doskonale. Choć parę drobiazgów udało mi się znaleźć ( ale to chyba dlatego że pracuję jako kontroler jakości w Volkswagenie i jestem uczulony na takie drobiazgi). Można mieć zastrzeżenia do spasowania niektórych elementów w moim egzemplażu dopatrzyłem się nieprawidłowo spasowanej maski nierówne szczeliny poprawili przed odbiorem auta no i troszkę prawe drzwi źle spasowane ale z tym dałęm im spokój. Jeżeli chodzi o wnętrze to jest ok choć drzwiczki schowka na dużych nierównościach troszkę słychać. Znalazłem również nie najlepiej spasowane plastiki w bagażniku ( z prawej strony szparka pomiędzy uszczelką na tylnym pasie) To tyle drobiazgów. Brakuje na zegarach kontrolki włączonych świateł .Ale przyznam że auto jest super .
Silnik jest dobry moc 90 koni wystarczająca do normalnej jazdy. Dodam że silnik lubi wysokie obroty nie jest zbyt głośny choć przy bardzo wysokich obrotach słuychać go, ma przyjemne brzmienie.
Bardzo dobra skrzynia biegów biegi wchodzą doskonale.
Mam wersję sport na 16 calowych aluminiowych felgach, jest dość twardy ale nie ma w tym przesady. Trzymanie drogi rewelacyjne jedzie jak po szynach po prostu super
Jest dobra troszkę gorzej do tyłu ale przyznam że lusterka zewnętrzne są bardzo dobre więc jest ok
Wszystko na swoim miejscu.
Samochód mam dopiero dwa tygodnie, z klimy nie korzystałem ale wydaje mi się że nagrzewa się przyzwoicie.
Jest to wersja sport 3 drzwiowa mimo to miejsca jest wystarczająco dla wszystkich zarówno z przodu jak i z tyłu. Wygodne wsiadanie jednak tylko z prawej strony na miejsce tylne, fotel przedni składany z prawej strony z lewej jest gorzej. Bagażnik wystarczający mniejszy niż w 5 drzwiówce ale i tak większy niż w Corolli
Wyciszenie jest na przyzwoitym poziomie przy większych prędkościach słychać silnki.
Na razie mam przejechane 650 kilometrów i nie dużo mogę na ten temat powiedzieć w mieście jest na poziomie 8,2 litra
Kupiłem w promocji 6000 taniej a do tego dostałem jeszcze rabat 2000. Auto jest dobrze wyyposażone ma to co mieć powinno: ABS, klimatyzacia, elektryczne szyby i lusterka, lusterka podgrzewane, aluminiowe ładne felgi 16 cali skórzana kierownica, i białe zegary podświetlane na czerwono. Jest radioodtwarzacz CD i cztery głośniki.
za mały przebieg żeby dobrze ocenić jednak przy większych nierównościach takich jak tory tramwajowe słychać delikatnie trzaskanie drzwiczek zamykania schowka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

6,8