Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

Rok produkcji 2003
Honda Civic VII Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Wymiana spręzyny sprzegła i hałas lóżyska
Zawieszenie
Samochód komletnie bez wyrazu, duży krok w tył , słabe światła mijania , po liftingu zrobiono lepsze, tylko dlaczego nie można od razu ? Twarde, czarne plastiki, hamska materiałowa tapicerka podatna na zabrudzenia. W popszedniej generacji był welur !
Silnik sprawuje się dobrze , jest suchy spalanie w granicach od 6,0 ( trasa ) do 9,0 (miasto )
Wsteczny haczy, drogi prowadzenia drążka są za długie.
Dość sprężysty, tarcze hamulcowe wymieniane co 40-60 tys km Niestety na pierwszym , i drugim biegu , od jakiegoś czasu słychać rozsypujące się łożysko- serwis w Gdyni każe samochód zostawić na cały dzień ( mam firmowy i dotyczy to większości naszych samochodów , niektóre już przy przebiegu 70 tys km!), jest to moja trzecia Honda i nigdy mi się coś takiego zdażyło ! Wyraźnie widać jak Honda oszczędza na jakości !
Duża szyba przednia, do tyłu dość dobrze ( niestety mam kratkę)
Pasażerowie mają dużo miiesca, natomiast poszkodowany jest kierowca który ma mało miejsca na nogi i nie ma gdzie oprzeć łokcia. Fotele mają za krótkie siedziska i są niewygodne! Trzeba przyznać ,że po liftingu( 2004 )są lepsze
Klimatyzacja działa dość dobrze, tylko serwis Hondy nie umie jej zdyzenfykować
Jak wyżej
Silnik jest cichszy niż w poprzednim modelu.
Honda sprzedała najmniej samochodów tej generacji i słusznie. Najnowszy Civic ( 5 d) jest ciekawy stylistycznie , ale brakuje silnika 1,6 i jest zbyt drogi - 1,4z kolei zbyt słaby - 83 km (sic) Kia z 1,4 robi 109 kM - Hondo obudź się!! Rover 12 lat temu zrobił 103 kM Natomiast nowy Civic sedan jest brzydki.
Niestety w porównaniu z poprzednią generacją ( modele 1,4 is 3 drzwiowy - japonski i 1,4 i - 5 drzwiowy angielski - razem przejechałem nimi 220.000 km wyraznie widać oszczędnści Hondy na jakości.
Na trasie nigdy nie zawiódł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,3