Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

Artur, 7 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Honda Civic VII Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to po prostu majstersztyk. Bezawaryjny i jak na taką pojemność z dosyć dużym zapasem mocy.
Inne : Linki od ogrzewania
Układ elektryczny : Przepalające się żarówki mijania.
Zawieszenie : Skrzeczące sprężyny.
Jest to mój pierwszy samochód od posiadania prawa jazdy :) Auto posiadam w pakiecie SPORT BAR. Generalnie autko jest małe, zrywne dobrze wygląda, jest po prostu idealne i "idioto-odporne", sam mam 20 lat i samochód wybacza wiele wybacza! Koszty utrzymania są zdecydowanie niskie jak na taki pojazd. Niby takie skromne 1.6 a potrafi wcisnąć podczas gwałtownego przyspieszania :) Najbardziej podoba mi się skrzynia biegów, jest po prostu genialna. Krótka, precyzyjna, można się poczuć jak w prawdziwej rajdówce, a co dopiero jak zamontuje się short shiftera... Bajka. Silnik rewelka, pomimo prawie 150 tyś, pracuje równo i nie przeszedł żadnej awarii. W końcu to Honda co tu dużo mówić.. Auto mam 2 lata i nie zamierzam póki co zamieniać go na inny egzemplarz, wręcz przeciwnie postaram się go jeszcze dopracować :)! Słowem podsumowania, samochód warty zachodu, mimo że rynek jest przepełniony powypadkowymi to i tak warto! Auto chętnie kupie po raz kolejny, ale ze znaczkiem R :)))
Honda to Honda.. Jak na 1.6 to auto jest bardzo szybkie i zrywne. Zero jakichkolwiek problemów zimą, a latem nie ma opcji, żeby się przegrzał. Kręcić lubi także wysoko. :)
Skrzynia biegów to chyba najfajniejsza rzecz w tym samochodzie. Szybka, precyzyjna i krótka. Daje wiele frajdy z jazdy. Jedynie trzeba dbać o łożyska bo lubią się szybko ścierać przy dynamicznej jeździe ;)
Jest super. Auto trzyma się drogi jak przyklejone. Jedyne co drażni to baaardzo mały promień skrętu, czasem trzeba zawracać jak ciężarówką, ale da się do tego przyzwyczaić.
Widoczność super. Jest to małe autko, więc wszystko widać. Przez tylną szybę widać wszystko co trzeba, dla młodego kierowcy to super sprawa.
Jak dla mnie środek jest super. Jakość może nie za wysoka, ale czego tutaj oczekiwać i tak daje rade. Do wszystkiego łatwy dostęp, liczniki dobrze podświetlone, a jak wybieramy się w trase to mamy do dyspozycji pełno schowków i półeczek :)
Auto szybko zimą się nagrzewa przez co w moment mamy ciepło w aucie. Klima latem działa perfekcyjnie.
Z przodu jest baaardzo dużo miejsca, w trasie siedzi się jak na tronie :) Ponarzekać moga jedynie pasażerowie na tylnej kanapie, co prawda problem robi się przy 5 osobach w aucie, ale jednak :)
Tutaj co poniektórzy narzekają.. Prawda, że powyżej 120 robi się już głośno, ale każdy kto ma choć minimum umiejętności manualnych sam sobie zrobi wygłuszenie drzwi i wtedy poprawa jest mega odczuwalna :)
Co tu pisać.. Ja jako młody kierowca lubie czasem dać gaz do dechy, wtedy na stację witam bardzo często. Wręcz już z obsługa jestem na ty :))).. A tak poważnie, jeżeli jedzie się spokojnie w trasie to potrafi spalić nawet 5,4l lecz jak wspomniałem potrafi przy ciężkim bucie chapnąć nawet 10l :)... Części bardzo dużo, eksploatacja dosyć tania, oleje, filtry, rozrząd, to taka podstawa, ale nie odczujemy zbyt dużego ubytku w portfelu :)
Za tą cene nie dostanie się tak dobrego auta.. Niezawodny Hondowski silnik w połączeniu ze zwinną i gładką kreską nadwozia daje nam na prawdę fajne autko dla młodych i gniewnych :) Wszystko w aucie się znajduje co najpotrzebniejsze.
Linki od ogrzewania lubią się urywać. Trzeba co jakiś czas kontrolować łożyska w skrzyni. Ae największa bolączka to przepalające się żarówki H1 i w sumie we wnętrzu też.. Co do świateł to warto zainwestować w HIDy.
Słyszałem jedynie o ukręcających się półosiach, ale to występuje tylko jak ktoś naprawdę ostro katuje auto... Mnie to nie spotkały i odpukać :) Poza tym auto chodzi jak w zegarku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]

6,8