Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

dr inż., 20 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Honda Civic VII Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
ogólnie jestem bardzo zadowolony, jedyne mankamenty dotyczą jazdy po kostce, a mam jej kawałek codziennie do pokonania: jednak dość twarde zawieszenie sprawia, że czuć te dziuru i coś tam jednak cicho skrzypi i trzeszczy. No ale na równym (czy nawet połatanym) asfalcie to już nie ma do czego się doczepić
ciągnie sprawnie już od 1500, przy 2500 pierwszy raz przełącza się VTEC, no a od 4000 to już rwie do przodu jak z dopalaczem...
bardzo lekka, krótkie prowadzenie lewarka, nie zgrzyta wsteczny jak w poprzedniej generacji
standardowe opony 185/70R14 mają trochę za wysoki profil, ale na dolnośląską kostkę są w sam raz
ciężko wyczuć gdzie się kończy samochód, ale to kwestia zbyt krótkiego przebiegu
wszystko na miejscu
w zimie szybko się nagrzewa (może 2 minuty i już leci gorące)
duużo miejsca, szczególnie z tyłu no i nie ma tunelu z tyłu
no tutaj to średnio, powietrze nie hałasuje, opony też nie, silnik dość głośny powyżej 120 no i niestety trochę trzeszczą plastiki (ale tylko no kostce)
tu też średnio, po mieście około 10l na sto :o w trasie mniej chociaż na autostradzie przy jeździe 120-140 też dużo: 7,5, fakt że silnik skłania do ciśnięcia, a przy wysokich obrotach to nie dziwota; przy jeździe "dziadkowej" (do 3500 obrotów) w mieście 7,5.
w stosunku do standardowego 5D płaciłem głównie za silnik i się nie zawiodłem
ale czasem coś zastuka (fotel pasażera) i zaskrzypi - w serwisie mówią: "to nawet w nowych accordach stuka" (ten typ tak ma)
samochód nowy

Usterki Honda Civic VII