Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

ajgor60, 13 lat temu
Silnik 1.7 CTDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Honda Civic VII Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Może niebyt cichy ale oszczędny,dość żwawy poza elementami eksploatacyjnymi bez obsługowy
Zawieszenie : luz w kierownicy istuki podczs jazdy w maglownicy,wystarczło jej skręcenie
Ogólnie auto przyjazne ,wygodne choć dość twarde za to dobrze trzyma się drogi ,cztery dorosłe osoby mogą podróżować wygodnie bez ścisku, wystarczająca ilość miejsca i wszystko pod ręką.Irytuje lewarek skrzyni biegów ,pracuje ciężko nie precyzyjnie umieszczony wysoko wcale nie jest wygodny.Widoczność we wszystkich kierunkach bdb.Ze względu na to że auto jest 3d utrudnione wsiadanie.Silnik bywa nieco głośny głownie przy rozpędzaniu i wolnych obrotach.Aby żwawo przyspieszać trzeba wkręcić turbinkę na obroty i trzymać powyżej 2000.Spalanie jak dla mnie zadowalające,dużo zależy od stylu jazdy.Poprzedni mój civic VI generacji służył dobrze ,bez problemu znosił gaz (DOBRY) ten jest lepszy i może ciszyć nawet z dieslem choć 1.6 benzyna mogła by być lepsza.
Motor 1.7ctdi to konstrukcja Isuzu z osprzętem Opla, pracuje nieco głośno podczas przyspieszania i na wolnych obrotach ale nie jest zbyt uciążliwy. W trasie jest cicho nawet przy wysokich obrotach. Elastyczność na 5 czy 4 biegu jest dobra,można przyspieszać dość sprawnie.Moje auto to 3d hatchback o charakterze sportowym, 1.7ctdi radzi sobie z nim niezgorzej ale benzyna pasowała by lepiej.
Skrzynia biegów to jeden z nielicznych mankamentów tego auta.Umieszczenie lewarka zmiany biegów wyżej wcale nie jest tak wygodne jak mogłoby się wydawać.Skrzynia pracuje dość ciężko ,a w moim przypadku wyskakuje jedynka jeśli mocno jej się nie wciśnie.Brak wyczuwalnego luzu lewarka.
Układ jezdny dosyć sztywny ,niezbyt komfortowy, jednak trzymanie się drogi i jazda w zakrętach na bardzo dobrym poziomie.Wystąpił u mnie problem z maglownicą ponieważ ujawniły się znaczne luzy. Pomogło skręcenie maglownicy.
Jak dla mnie bez problemów zarówno do przodu i od tyłu.Dobra widoczność w lusterkach bocznych, regulowanych elektrycznie oraz we wstecznym.
Bardzo dobrze ,wszystko jest pod i w zasięgu rąk. Łyżką dziegciu jest dla mnie lewarek skrzyni biegów, umieszczony pod deską rozdzielczą nie musi być wcale wygodny. Auto jest 3d ,miejsca z tyłu najlepiej zajmować przez prawe drzwi po bez problemowym odsunięciu przedniego fotela..
Wentylacja działa bez zarzutu ,klima ustawiona na nawiew na szybę przednią włącza się automatycznie i szybko usuwa prę z szyby latem i zimą.Ogrzewanie działa dobrze po rozgrzaniu silnika co przy dieslu ,zwłaszcza zimą trochę musi potrwać.
Nie jestem rosły ani potężnym człowiekiem i przestrzeni w okół mam pod dostatkiem.Z relacji pasażerów o wzroście 180-190cm.,którzy czasem ze mną podróżują zaskoczeniem jest ilość przestrzeni nad głową i na kolana,zwłaszcza z tyłu.
Jak wspomniałem wcześniej przy zimnym silniku,na niskich obrotach i podczas przyspieszania zwłaszcza gwałtownego jest trochę głośno.Poza tym można rozmawiać i słuchać radia bez podnoszenia głosu.
Zużycie paliwa w tym aucie jest zadowalające.W sezonie letnim, głownie w mieście oscyluje w granicach 5,7-6,0l. oczywiście przy moim stylu jazdy bo syn osiąga 6,5l.Zimą przy -20 dochodziło do 8,0l. W trasie można zejść poniżej 5,0l.
Honda jako marka jest dość droga,zadbany używany egzemplarz wart jest swojej ceny,myślę ze nowy też. Dobra jakość i niezawodność wyróżniają Hondę z pośród innych marek.
Auto sprowadzone z Włoch po lekkiej stłuczce.Wystąpił luz w maglownicy ,którą mechanik dokręcił i po wszystkim.Przez rok przejechałem 10000km bez problemowo.Teraz należy wymienić rolki i pasek napędzający alternator itp. bo popiskuje.
To moja druga Honda,poprzednia civic VI generacji też używana,poza wymianą elementów eksploatacyjnych i dwu akumulatorów przez 6 lat eksploatacji na gzie nie sprawiała kłopotów.Obecna civic VII generacji jest technologicznie bardziej zaawansowana i myślę posłuży jeszcze lepiej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CTDI 100KM 74kW [l/100km]

5,9