Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

Silnik 1.7 CTDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Civic VII Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Samochód rewelacyjny.Przejechałem nim bardzo duzo kilometrów, nigdy mnie nie zawiódł.
Silnik prawie super, jedyny minus turbo. W cyklu tylko miejskim się "zamula" i przy przyspieszaniu potrafi się przełączyć w tryb awaryjny(swiatełko "check engine" na pulpicie), co znaczy całkowitym wyłączeniem turba. Jak dojeżdżałem do pracy 20 km po tarsie nie było problemu, trzeba go było "przegonić". Teraz jeżdżę okazyjnie (do pracy chodzę 15min.) i pojawia sie problem czasami. Lekarstwem jest trzymać go na wysokoich obrotach (to jest HONDA , hondy tak lubią) i dać mu w piz** czasami...
Rewelacja. Mam auto 6 lat, wymieniłem tylko olej , nie ma problemów żadnych. 1.6 benzyna ma inną skszynię i tam jest problem z łożyskami. 1.7 ropniak skrzynia super.
Jeżdzi się dobrze, nic nie stuka(zawieszenie mam w idealnym stanie). Samochód 2004 rok, 210000 km,- wymiana gum w jednym wachaczu, orginalne amortyzatory(92% 89%-przód, dane z ostatniego badania technicznego)!!!(sam w to nie wierzę-tylko osłonę plastikową na jednym z nich wymieniłem 4 lata temu)... Jednak miałem wcześniej Golfa 3, 2.0 GTI, 1997r. i prowadził się lepiej. No i jeszcze promień skrętu-tragedia,jak w Jelczu chyba. Dlatego 3.
Wszystko super. Trzeba jednak zainwestowć w zabezpieczenie antykorozyjne. Trzy lata temu(auto miało 11 lat), pojawiła się rdza na podwoziu( nadzwozie ok do dzisiaj-2018r). Auto oczyszczone i zabezpieczone w profesjonalnym zakładzie(koszt około 1000zł) i po kłopocie na dłogie lata.
Mam wersję 3-drzwiową. Okna, lusterka(podgrzewane), wszystko super widać.
Wszystko idealnie "pod ręką". Durzo schowków, trzymadełek na napoje(jest nawet jeden dla kierowcy, zaraz przed nawiewem, w lecie... gorąco... klima "on"... i napój się chłodzi... super/ w zimie... zimno... grzanie "on"... i kawa dalej ciepła... super). Nawet ukryty schowek na portwel/dokumenty.
Wszystko działa idealnie. Mam wersję z automatyczną klimą, ustawiam temperaturę i taką mam.
Myślałem nad "4" ale jednak warta jest "5". To jest 3 drzwiowa wersja(nie mozna wymagać cudów). Ja mam 183cm i 100kg. Z przodu dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, z tyłu też daje radę( 4 dorosłe osoby... trasa 2000 km... nikt nie narzekał... nie mam więcej pytań). Tylna kanapa składana, wyciągamy półkę i mamy małe kombi.
Jak na auto tej klasy bardzo dobre. Dużo jezdziłem po autostradach przy prędkości 140-160 km/h, bez problemu można rozmawiac, słuchać radia...
REWELACJA! Naprawdę rewelacja. Auto jak auto, coś zawsze się zepsuje. Jeżdżę 6 lat, wymieniłem alternator(był orginalny), rozrusznik(był orginalny), akumulator(nie wiem)... i tyle(amortyzatory dalej orginalne, tarcze hamulcowe przód/tył dalej orginalne, wydech dalej orginalny!!!). Żarówki mi się na pulpicie trzy przepaliły. Przegląd robię co 10000km, weszystkie wymiany planowane(oleje, filtry, pask) robię na czas. Ktoś powie "to japończyk-części drogie" . Co z tego jak drogie, kiedy się nie psują.
Za takie pieniądze, takie auto i zero zmartwień. Czego chcieć więcej.
Trzy żarowki na pulpicie mi się przepaliły.
NIE MA. Leje i jeżdżę. :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CTDI 100KM 74kW [l/100km]

5,2