Ocena kierowcy - Honda Civic X Sedan 4d

szwechlo, 5 lat temu
Silnik 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Rok produkcji 2017
Honda Civic X Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i małe spalanie.
Piękne auto (czarna perła z dołożonymi listwami chromowanymi). Drapieżny wygląd, sportowe zacięcie, ale bez przesady, którą widać trochę w wersji 5d. Jednocześnie jest to przestronna limuzyna. Auto oryginalne, mało ich jeździ po ulicach, co traktuję jako dużą zaletę.
Osiągi - wyśmienite. Przyspiesza swobodnie od dowolnej prędkości nawet w normalnym trybie, a po wrzuceniu S wyprzedzanie trwa chwilę. Spalanie bardzo, bardzo przyzwoite. Całkiem ładnie brzmi.
Automat CVT - wszyscy znają stara śpiewkę, że CVT jęczy, nie jedzie itd. Nic z tych zastrzezeń nie pasuje do skrzyni w civicu X gen. Dynamiczna praca, bez zawiech. Żadnych problemów.
Prowadzi się doskonale. Auto bardzo zwrotne. Zawieszenie dosyć sztywne, ale dla mnie to zaleta.
Piękna sportowa linia, design auta bardzo mi odpowiada, ulepszyłem go dodatkowymi listwami z pakietu sportowego - są rewelacyjne. Samochód wyglada tak, że równie dobrze mógłby kosztować 2x tyle. Jedyny problem to lakier, który ma potencjał do tego, aby się rysować.
Do tyłu nie widać praktycznie nic, ale od tego jest kamera i lusterka. Do przodu ok, na boki nie najlepiej bo są spore słupki. Generalnie jednak bez problemu.
Prosta obsługa wszystkich systemów. Bardzo duży i funkcjonalny podłokietnik między kierowcą a pasażerem. System honda connect działa dobrze, nie ma też problemu z obsługą klimatyzacji, co niektórzy sugerują. Funkcjonalne przyciski w kierownicy.
Na razie, ze względu na okres użytkowania, wypowiem się tylko o klimatyzacji - pracuje bez zarzutu. Szybko chłodzi, trzyma temperaturę.
MIEJSCA JEST NAPRAWDE DUŻO. Mam 185 cm, 95 kg wagi, więc troche przestrzeni zajmuję, ale nie miałem nigdy ŻADNYCH problemów z miejscem. Swobodnie mogę usiąć "za sobą" i nie dotykam fotela przede mną! Dopiero pasażer który miał 2,05 cm musiał usiąść z przodu i tam problemu już nie było. Z tyłu mieszczą się trzy "normalne" wielkości osoby i nie ma ścisku.
Do 80 km/h auta w zasadzie nie słychać (o ile się nie przyspiesza). 80-140 km/h szum, głównie z kół, ale w normie. Powyżej 140 km/h szum się wzmaga, ale cały czas można spokojnie rozmawiać równiez z pasażerami z tyłu, słuchać muzyki czy radia.
Na razie serwisu nie mialem, oleju nie bierze, a pali mało - jak na silnik o takiej mocy i w ogóle (w mieście 8-10 l/100km (w zależności od natężenia ruchu), w trasie po drogach krajowych jadąc normalnie spalanie oscyluje koło 6l, ale można spokojnie zbliżyć się albo i zejść poniżej 5 l, autostrada (140 km/h) - 6,5-7 litrów.
Auto kupiłem z wyprzedaży rocznika, wyniosło mnie 101.000 zł zamiast cennikowych 116.500. Rabat zacny. Ale nawet gdyby go nie było, to i tak uważam, że absolutnie warto. Konkurencja, a myślę tu głównie o octavii i golfie, za taką cenę nie oferuje porównywalnego komfortu i wyposażenia, nie mówiąc o designie.
Brak.
Również brak.