Ocena kierowcy - Honda Concerto Hatchback

karwowy@tlen.pl, 16 lat temu
Silnik 1.5 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Honda Concerto Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
nieźle przyspiesza na wysokich obrotach, w warunkach drogowych np od 90 do 120 km/h radzi sobie swietnie jak na ten lata i przebieg. Tylko trzeba redukowac na czwórkę.
Biegi wskakują niemal same-wystarczy ruszyć lewarkiem do przodu lub do tyłu. Gorzej wsteczny-czasem haczy.
na zakrętach radzi sobie przeciętnie, ale to wersja z najprostszym z możliwych zawieszeniem.
wszystko ok.
dziwne położenie niektórych właczników- obok kolumny kierownicy, ale można sie przyzwyczaić.
mogłoby być lepiej. Szyby bardzo parują
wystarczająco miejsca. Nawet wiecej dla pasażera z przodu niż w większości aut o podobnej wielkości.
Przy wysokich obrotach..... jedni powiedzą że jest głośno ale ja lubię ten dźwięk :)
Poglądy, ze części do japończyków są droższe to mit. Może kiedyś tak było ,ale dzisiaj juz tak nie jest. To rzadki samochód, wiec trzeba czasem poczekać kilka dni na jakąs część ale generalnie nie ma większych problemów
Obecnie z powodu wieku, to są bardzo tanie auta- jeśli kogoś nie stać na droższy samochód to będzie idealny wybór. Szczerze polecam. Wymieniam teraz moją hondzie na coś nowszego z dieslem i żal mi sie z nią będzie rozstać.
przez 4 lata i przejechaniu 90 tys km : wymiana wahacza jednego (zahaczyłem o kamień i uszkodziłem) wymiana tuleji wahaczy, wymienione przeguby i cały wydech, wymiana szczotek w rozruszniku. Ostatnio robiłem przegląd i 1 tuleja do wymiany przy wahaczu (koszt 20 pln) żadnych luzów, zadnych wycieków- uważam że to jest rewelacja jak na 13 letnie auto.
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 90KM 66kW [l/100km]