Ocena kierowcy - Honda Concerto Hatchback

Tomasz, 15 lat temu
Silnik 1.5 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Honda Concerto Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, sportowy dźwięk a do tego ekonomiczny i trwały.
Karoseria : Rdzewienie krawędzi dachu nad przednią szybą
Jeśli ma się świadomość wad i zalet tego auta to jest doskonałe. Jeśli masz 180 wzrostu, trochę nadwagi i planujesz trasy 1,5tyś km znajdź inne auto.
Choć to tylko 90KM to subiektywnie wydaje się jakby 200!! Autko cudownie wkręca się na obroty wydając przy tym iście sportowe dźwięki.Kręcąc autko ciąglę około 4tyś obr/min autko narowiste i wręcz sportowe, twarde i pewnie wchodzące w zakręty.
Troszkę długa wajcha ale wybiera się dobrze.Dobrze zestopniowana.
Przeciętnie bo : w zamierzeniu to auto miało być tanim jeździtkiem dla Niemieckich emerytów i do tego jest zbyt sportowo-twarde. A w drógą stronę na świetnym sportowym zawieszeniu leży pluszowo-welórowe coś, co wcale nie jest zbyt wygodne!
Bez zastrzeżeń, no może mikroskopijnej wielkości lustra lusterek wstecznych wymagają wybałuszania oczu przy cofaniu.
Tu mam parę uwag! Niemiecki emeryt nie jest mały i ja zresztą też. Na krótkich trasach sportowa ciasnota na przednich siedzeniach dodaje smaczku ale na długiej trasie porażka. Robiłem jednym ciągiem 1400km i dostawałem szału, noga obtarta na środkowej konsoli, siedzenie uciskało mi jakiś nerw tak że ryczałem prawdziwymi łzami i prowadziłem na pół stojąco a przerwy zrobić nie było można bo prom nie czeka!Przy moim 180cm za diabła nie mogłem znaleźć miejsca dla prawego łokcia,uchwyt drzwi zbyt nisko, krawędź przy szybie za wysoko!
Autko bez klimy ale w tym standarcie nic złego powiedzieć nie można.
Dla wysokiego ze słuszną masą za kierownicą nieciekawie.Z tyłu symboliczne zagłóweczki również nie ułatwiają żywota. na nogi i głowy poprawnie.
Słychać silnik, ale to bardzo przyjemny dźwięk!
Spalanie przyzwoite biorąc pod uwagę że auto wręcz zachęca do dynamicznej jazdy. Ceny części to inna bajka!PO 2 latach intensywnego użytkowania miałem do wymiany: amortyzatory przód i tył, tarcze i klocki, pora była na rozrząd, sypał się tłumik. Po podliczeniu tego wszystkiego stwierdziłem że lepiej sprzedać auto za śmieszne pieniądze niż inwestować.
Nic mi się nigdy nie zepsuło! Tylko to co zużyte w eksploatacji.
J/W!! Przy zakupie warto zwracać uwagę na krawędź dachu przy przedniej szybie, lubi tam rdzewieć - widziałem w kilku egzemplarzach.Auto nigdy się nie popsuło!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,3