Ocena kierowcy - Honda Concerto Hatchback

prado, 18 lat temu
Silnik 1.5 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Honda Concerto Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
samochód który kupiłem dostał nieźle w d.. od poprzednich właścicieli ja doprowadziłem go do porządku i tylko raz w ciągu roku zepsuł mi się tak że musiałem holować (półośka), dwa razy udało mi się doprowadzić do pofałdowania tarcz, za pierwszym razem wymieniłem a za drugim przetoczyłem tarcze trzeba uważać bo hamulce są dobre ale podatne na fading. Generalnie za tą kasę super niezawodna, wygodna i duża fura. Zrobiłem 20 tys km przez 11 miesięcy i concerto nie zawiodła mnie.
SUPER SILNIK ! Kiedy chcę jechać spokojnie i oszczędnie to kręcę do ok 3800, kiedy z kolei chcę trochę poszaleć to powyżej 3500 obr silnik pokazuje swoje prawdziwe oblicze i ciągnie aż do czerwonego pola. Ten silnik jest dla mnie kwintesencją japońskiej szlifierki. Myślę, że concerto 1,6 to dopiero prawdziwa rakieta bo już moja jest całkiem szybka. Polecam 1,5 bo mało pali jak na tak duży samochód
Precyzyjna, wygodne położenie lewarka, dobrze zestrojona, jeśli chodzi o wsteczny to czasem się zacina ale w japończykach i to nie tylko hondy jest to normalka.
Niewątpliwie jest to typowa honda mimo że z Wielkiej Brytanii. Jeśli lubisz nisko siedzieć, jeśli kochasz zakręty i wszelkiego rodzaju kręte trasy to concerto jest w sam raz dla ciebie. Zero przechyłów nadwozia przy dużej prędkości w zakręcie, pełne mistrzostwo. Na trasie możesz skakać między pasami błyskawicznie bez żadnego uszczerbku na bezpieczeństwie.
Generalnie ok denerwują mnie dwie rzeczy : po pierwsze słupki z przodu zawsze zasłaniają mi światła gdy stoję na skrzyżowaniu, po drugie słaba widoczność do tyłu przy parkowaniu, ciężko wyczuć tył samochodu i jego odległość od przeszkody jeśli chodzi o lusterka wstyeczne to wszystko ok ale widoczność przez tylną szybę w hatchbacku (nie wiem jak jest w sedanie pewnie lepiej) słabiutka, zawsze jak parkuję wydaje mi się że jeszcze kilka cm i uderzę w przeszkodę tyłem po wyjściu z samochodu okazuje się ze zostało spokojnie pół metra.
Jak na auto tej klasy z tamtych lat to średnio. Bardzo brakuje mi podłokietnika i uchwytów na napoje (masakra, nie ma co zrobic z colą z mcdrive i ktoś ją musi trzymać), otwieranie szyberdachu w dziwnym miejscu. wybaczam dlatego ze 1993 rok ale kilka lat póżniej nawet głupi lanos miał uchwyty na napoje. radio super umiejscowione. fajna i duża półka z przodu, nie wypadają z niej rzeczy na zakrętkach. bardzo duży bagażnik, dzielona kanapa, jak za tą cenę to super limuzyna.
ogrzewanie słabo grzeje i wolno nagrzewa wnętrze, tylna szyba i boczne ciągle parują, ogrzewanie tylnej szyby bardzo mało wydajne.
jak na tamte lata i tą cenę super dużo miejsca.
do 100 km jest ok powyżej tylko przy zamkniętych wszystkich szybach i szyberdachu. Samochód dwunastoletni i nic nie trzeszczy podczas szybkiej jazdy. silnik b cichy do 4000 obr powyżej typowa japońska szlifierka.
jak na tą klasę samochodu to całkiem ok spalanie w mieście jak przyciskam to pali do 10 litrów przy jeździe spokojnej ok 8,5 na trasie przy spokojnej jeździe ok 7. ceny jak to u hondy raczej nie małe ale jest dużo tanich zamienników. Problemem są części karoserii i osprzęt z wnętrza auta taki jak klamki, korbki i przełączniki bo z częsciami mechanicznymi nie ma problemu.
Za tą cenę nie dostaniesz lepszego wózka.
samochód kupiłem w 2004 roku w lipcu miał wtedy 133 tys km przebiegu (a raczej taki miał stan licznika ;)))) z drobnych usterek mogę wymienić zepsucie mechanizmu szyby w tylnych prawych drzwiach (szyba opada), zepsucie zapięć od pasów (to była chyba wina poprzedniego właściciela) poza tym raczej ok.
przy ok 140 tys pękła prawa półoś napędowa naprawa z holowaniem wyniosła mnie 400 zł, również zaraz po zakupie musiałem wymienić szybę od szyberdachu z powodu sparciałej uszczelki (200 zł), mniej więcej dwa razy w miesiącu samochód nie chce palić, w ogóle nie kręci rozrusznikiem, dodam że akumulator jest ok, przewody i świece też, usterka występuje zawsze przy okazji deszczów i ustępuje po ok 20-30 min, a czasem trzeba palić z popychu na razie nie szukam przyczyny czekam aż nie będzie w ogóle palił bo na razie nie jest to aż tak bardzo uciążliwe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 90KM 66kW [l/100km]

8,2