Ocena kierowcy - Honda Concerto Hatchback

Rook, 19 lat temu
Silnik 1.6 16V 122KM 90kW
Rok produkcji 1993
Honda Concerto Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Uwielbiam to auto. Niesamowita przyjemność z jazdy. Jest dość nisko podwieszone, co w naszych warunkach potrafi sprawiać problemy. Nie zamieniłbym go na żadne inne w tym przedziale cenowym, a i w trochę wyższych bark mi poważnych kandydatów.
Mocny silnik. Jak to w 16-zaworowcu moc włącza się na wysokich obrotach (powyżej 4000) dzięki temu powyżej 120 km/h bardzo łatwo się przyśpiesza :)
Absolutnie genialna. Krótki skok, przekładam jednym palcem. Wsteczny czasami trzeba kilka razy wrzucać.
Hondy mają dość rozbudowane zawieszenie. Bardzi ładnie prowadzi ono samochód, ale naprawy trochę pochłaniają (robiłem generalny remont zawieszenia po kupieniu auta)
Auto jest prawie całe przeszklone. Widoczność bardzo dobra.
Siedzenia mogły by mieć regulację wysokości, ale tak poza tym wszystko ok
Bez problemów
Bagażnik jest trochę mały, szczególnie, jak jest w nim zapasowe koło, eksmitowane zze swojego miejsca przez instalację gazową.
Concerto jest autem o lekko sportowym charakterze. Silnik jest słyszalny we wnętrzu, ale moim zdaniem to bardzo przyjemny element jazdy tym autem.
Auto pali mi około 10-12 l gazu w jeździe miejskiej.
Auta te nie są drogie, a bardzo przyjemne w eksploatacji.
Jak do tąd nie miałem większych problemów. Trzeba mu tylko od czasu do czasu regulować zawory (szczególnie jak ma się gaz). Wymieniałem tez kopułkę aparatu zapłonowego - przebicia.
Jak do tąd brak :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 122KM 90kW [l/100km]