Ocena kierowcy - Honda Concerto Hatchback

LD Honda, 18 lat temu
Silnik 1.6 16V 122KM 90kW
Rok produkcji 1992
Honda Concerto Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo udyny. Dalej takie produkujcie.
Silnik pracuje bardzo dobrze, szczególnie na dużych obrotach. Przyspeszenie bardzo dobre 10,5 sekundy do setki( sam sprawdzałem). Można się ścigać na skrzyżowaniach bo rusza z miejsca jak rakieta.
Bardzo dobra bo krótkie biegi. Troszeczę jest problemów z wstecznym gdyż nie zawsze dobrze wchodzi, ale jest sposób trzeba poprostu jeszcze raz wcisnąc sprzęgło.
Dobry, trzyma dobrze na boki. Sztywne zawieszenie i nawet w ostrych zakrętach można szybko jeździć.
Widoczność wyśmienita. Bardzo przestronne wnętrze, gdzie się nie oglądniesz to szyba.
Całkiem dobra. Wszystko pod ręką.
Ogrzewanie w zimie znakomite i te japońskie nawiewy na boczne szyby, coś znakomitego. W lecie mam klime i też jest dobrze ale muszę ją wyczyścić.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów bardzo duża. Z tyłu aż za dobrze.
Jak ktoś chce mieć dobre wyciszenie to niech kupi merca. Ja lubię słyszeć silnik jak pracuje na wysokich obrotach, gdyż to namawia mnie do jeszcze ostrzejszej jazdy.
Spala troszkę za dużo ale przy tej ilości koni nie należy się spodziewać mniejszego spalania
Jakość bardzo dobra jak za tą cenę.
Jeszcze nic groźnego się nie stało. Wymieniłem klocki, łożyska tylne oraz przeguby, gdyż za puźno zmieniłem gumowe osłony przegubów i dostał się piasek i narobił bałaganu. Mam nieraz problem z odpaleniem ale za momencik pali dobrze. Nie wiem co się dzieje(może to pompka).
Nie było poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 122KM 90kW [l/100km]