Ocena kierowcy - Honda CR-V II

borris_j@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Honda CR-V II 2.0 16V 150KM 110kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : W moim przypadku co 5-7 tys. km trzeba przeczyścić klocki i przeszlifować tarcze.
W sumie nie jest tak źle jakby wynikało z mojej oceny. Dobijające są hamulce, klimatyzacja, zużycie paliwa i skrzynia biegów. Poza tym wszystko OK.
Silnik OK, chociaż trochę za słaby na ten samochód + brak mu elastyczności. Myślę, że gdyby zamontować tu 1.8T od VW do byłaby kolosalna różnica :-) Vmax = 210 (benzyna) lub 190 (LPG).
Oj, niestety bardzo średnia, a czasem wręcz wkurzająco nieprecyzyjna. Przy zimnym samochodzie ciężko wchodzi wsteczny bieg - trzeba kilkakrotnie "pompować" sprzęgłem.
Powiedziałbym doskonale, ale hamulce mnie dobijają: generują nieznośny hałas i do tego jest to pierwszy samochód jakim jeżdżę który sprawia wrażenie problematycznego podczas hamowania (uda się, czy się nie uda).
Żadnych wodotrysków. Aby wsteczne lusterko było użyteczne trzeba wymontować środkowy zagłówek z tylnej kanapy.
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Wszystko jest na właściwym miejscu.
Niestety klimatyzacja manualna generuje dziwny hałas przy obciążonym silniku i do tego jest mało- wydajna.
Mam 182cm i nie mam żadnych uwag do przestrzeni.
Bardzo średnio, zwłaszcza od momentu przejścia na LPG.
Gdyby nie gaz to byłaby totalna porażka. Niezależnie od rodzaju paliwa, spalanie w mieście to około 16l, poza miastem zazwyczaj 13-15l (przy prędkości do 160). Generalna zasada na autostradzie przy prędkości powyżej 120: prędkość / 10 = spalanie, więc przy 200 spala 20l.
Cholerne hamulce - szlifowanie tarcz i czyszczenie klocków co 5-7 tys. km. W przeciwnym razie hałasują.
Honda = brak poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 150KM 110kW [l/100km]

13,5