Ocena kierowcy - Honda CR-V II

Maciej, 17 lat temu
Silnik 2.0 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Honda CR-V II 2.0 16V 150KM 110kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Polecam ten samochód zwłaszcza rodzinom z dziećmi. Ogromny bagaznik z mozliwością regulowania jego pojemności (przesuwane tylne fotele, zdejmowana roleta) jest bezkonkurencyjny w porównaniu do wszelkich kombi.
Silnik to jeden z mocniejszych elementów tego samochodu. Swoje walory ujawnia powyżej 3000obr. Doskonałe przyśpieszenie jak na samochód o wadze 1,5 t(ok. 10 sek do 100km). Trochę obawiałem się, że gabaryty samochodu uniemozliwią sprawne poruszanie się w trasie; zupełnie niepotrzebnie. Utrzymuję prędkość 140-160km/h i czuje sie bezpiecznie:) Sprwanie przyśpiesza również powyżej 120km/h
Miewam problemy z wrzuceniem wstecznego. Moze to dolegliwość, która minie z wiekiem.
Auto doskonale zachowuje sie na każdej nawierzchni. Wbrew potocznym opiniom opony wielosezonowe w tym samochodzie spisują się naprawde dobrze zarówno latem jak i zimą. Moze to kwestia BF Goodrich
Ograniczona widocznośc do tyłu to wspólna cecha wiekszości 4x4. Mozna sobie pomóc montując czujniki parkowania.
Rozmieszczenie przycisków, pokręteł intuicyjne.
Bez zarzutu.
Polecam demontaż stolika pomiędzy fotelami przednimi. Umozliwi to płynniejsze przechodzenie do pasażerów z tyłu (np dzieci). Oczywiście w czasie jazdy to manewr niebezpieczny, ale w przypadku mojej rodziny zdarza się niestety nagminnie.
Samochód głośny powyzej 140km/h. Myslę, że mozna ograniczyć hałas wymieniając opony fabryczne.
Zużycie paliwa w okolicach 10l/100km. Maksymalne ok 13l przy prędkosciach powyzej 160km /h

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 150KM 110kW [l/100km]

10,3