Ocena kierowcy - Honda CR-V II

Przemek, 17 lat temu
Silnik 2.4 i 16V LX 162KM 119kW
Rok produkcji 2005
Honda CR-V II 2.4 i 16V LX 162KM 119kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Ogólnie nie jest źle, choć ze względu na fotel kierowcy chętnie zamieniłbym na inne.
Nie jest to rakieta, ale silnik pracuje bardzo dobrze. Przy przyspieszeniach nieco wyje.
Automatyczna skrzynia biegów działa bez zarzutu, choć szkoda, że jest tylko 4-biegowa.
Zawieszenie wręcz idealne. Super na każdą drogę. Napęd na 4 koła włącza się niestety tylko automatycznie - zimą z głębszej zaspy się nie wyjedzie.
Widoczność wspaniała.
Dla mnie kiepsko. Mam 175 cm wzrostu i fotel maksymalnie odsunięty - miejsca mimo to mało. Siedziska z przodu za krótkie, a pod plecy muszę wkładać poduszkę, bo inaczej po dłuższej jeździe mam obolały kręgosłup.
Bez zarzutu - przeżylem -30 i +30 na zewnątrz, a w środku komfortowa temperatura.
Co do kierowcy - opis jest przy ergonomii. Tylne siedzenia super, szczególnie dla dzieci. Jak zasną, odchyla się oparcia trochę do tyłu i mają duży komfort.
Na początku denerwował mnie wysoki ton silnika przy dużych obrotach, potem się przyzwyczaiłem. Jest raczej cicho.
Silnik benzynowy pali niestety dużo, przy czym prawie brak różnicy między spalaniem w mieście i na trasie.
Nic.
Tym bardziej nic.