Ocena kierowcy - Honda CR-V II

15 lat temu
Silnik 2.2 TD 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Honda CR-V II 2.2 TD 140KM 103kW 2005-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobre przyspieszenie jak na taką mase samochodu.
Karoseria : żle montowane niedokładnie drzwi maska
Ogólnie samochód wart swojej ceny.Jeśli ktoś często pokonuje dłuższe trasy i jeżdzi autostradami to nie polecam .Jest zbyt głośno przy dużych prędkościach i gwałtownie wzrasta paliwo.Natomiast w jeżdzie miejskiej i pokonując drogi krajowe sprawdza się świetnie jest duży komfort,przyjemnośc z jazdy.Mogę jedynie dodać że pod tą opinią może podpisac się także moja żona gdyż też dużo nim jeżdzi z przyjemnością.
Dobry moment obrotowy w połączeniu z dobrze zestopniowaną skrzynią nie ma problemów z wyprzedzaniem.
Krótkie zmiany biegów trzeba się do tego przyzwyczaić lecz póżniej staje się to normalne.Skrzynia dobrze zestopniowana można powiedzieć że jest elastyczna.
Precyzyjny układ jezdny samochód świetnie trzyma się drogi zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych.
Dla mnie wystarczająca.
Porażką jest umieszczenie przy wskażniku prędkości przycisku odczytu komputera odczyt wskazań podczas jazdy jest niebezpieczny.Reszta wskażników lub przycisków jest pod ręką.
Wydajna klima bardzo dobrze sobie radzi przy dużym parowaniu szyb.Jak silnik osiągnie temperature z nagrzaniem wnętrza nie problemu.Klimatyzacja automatyczna jaką temperature ustawisz taka się utrzymuje.
Wystarczająca dla pięciu osób.
Przy jeżdzie do 130km/h jest przyjemnie póżniej nie jest już tak komfortowo i przy dużych prędkościach powyżej 160km/h jest głośno.
Jeżdżąc spokojnie spalanie w/g norm producenta w mieście 8.2lnawet z klimą natomiast przy jeżdzie agresywnej o 1l wiecęj zwłaszcza na autostradzie powyżej 150/km wir w baku spalanie może dojść do 13l i więcej.
Ja kupiłem z wyprzedaży rocznika wersje ES.Tak że cena 114tyś.jest warta tego samochodu.
Ponieważ crv jest montowana w Anglii można dostrzec usterki w moim przypadku żle spasowana maska niedokładność pasowania drzwi żle montowane plastiki co prawda serwis się z tym uporał lecz płacąc nie małe pieniądze oczekuje się czegoś więcej.Przy odbiorze nowego samochodu trzeba zwrócić uwagę na spasowanie elementów karoserii by póżniej nie tracić czasu w serwisach.
Jak na razie bezawaryjnie odpukać.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TD 140KM 103kW [l/100km]

6,3