Ocena kierowcy - Honda CR-V II

Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda CR-V II 2.2 TD 140KM 103kW 2005-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Honda została zakupiona przeze mnie w niemieckim salonie samochodowym i po bardzo długim okresie użytkowania postaram się napisać jak najbardziej rzetelną opinie. Samochód przede wszystkim jest bardzo wdzięczny, nie uświadczyłem w nim większych awarii poza pękniętą miską olejową, czy problemami z elektryką - także ogólnie mechanicznie mogę go polecić każdemu z czystym sumieniem. Wymieniając kolejne plusy to na pewno: ładowność, zabezpieczenie antykorozyjne z zewnątrz (u mnie po 14 latach użytkowania nie ma żadnych ognisk korozji), do tego w środku jest dużo przestrzeni i każdy znajdzie dla siebie wygodną pozycję. Jeżeli zaś chodzi o minusy, to na pewno: jakość użytych materiałów w środku i cóż.. Hondy w tamtych latach, a szczególnie CR-V nie oferowała atrakcyjnego wnętrza, a zerkając na nie w 2020 można rzec, że jest archaiczne. Samochód jest również bardzo toporny - prowadzenie, hamowanie, przerzucanie biegów trochę jak w maszynie losującej nie daje dobrego wrażenia z jazdy. Do tego moim zdaniem trochę za wysokie spalanie w trasie (i nie potrafię dojść do tego, jak forumowicze z autocentrum schodzą tym samochodem poniżej 6 litrów na 100) bo u mnie przy prędkości 90-100 nie da się zejść poniżej 7,5-8 litrów. Jeżeli zaś chodzi o autostrady to cóż.. jest to niestety męczarnia, a przy prędkości 140 km/h spalanie spokojnie wzrasta do 11 litrów. Miasto generuje już kosmiczne wartości spalania, także zima, korek to spalanie powyżej 15 L.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TD 140KM 103kW [l/100km]

10,3