Ocena kierowcy - Honda CR-V III SUV

galapagos@plusnet.pl, 16 lat temu
Silnik 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Honda CR-V III SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Duże poczucie bezpieczeństwa i wygoda.
Auto dobrze się prowadzi ale wydaje się, że na mieście trochę się męczy. Po szutrowych czy leśnych drogach też sobie radzi i doskonale tłumi nie równości. Dużo miejsca dla pasażerów i kierowcy. Pewne poczucie bezpieczeństwa. Przód auta budził we mnie dziwne uczucia ale idzie się przyzwyczaić a potem to się nawet podoba :-) .Miałem dylemat pomiędzy Acordem a CR-V ale po dłuższych jazdach próbnych wybrałem CR-V. Acord to bardzo małe auto w środku i szczerze to trochę przestarzałe no i nie bawem wychodzi nowy model. No i w Acordzie diesel jest duuuużooo droższy od benzyny.
Bardzo cichy na każdych obrotach i dynamiczny. Turbo - już przy około 1800 obrotów dostaje mocy
Skrzynia mogłaby jeszcze być bardziej domyślna - ale może to przez te 6 biegów nie jestem przyzwyczajony i zdarze mi się z 5 wrzucić na 4 ....
Jak na auto tej klasy to super, żadnego bujania itp.
Widoczność doskonała - mimo małej szyby z tyłu ale lusterka jak w autobusie. Nowy model nie ma koła zapasowego na oknie i to poprawia widoczność.
Wszystko na swoim miejscu ale ... pojemniki na napoje w drzwiach tylko na pojemność 0,5 litra a nie litra - no chyba że w bardzo wąskiej butelce .
Idealne ogrzewanie i chłodzenie kiedy włączysz na "auto" . Wielki minus za brak schowka chłodzonego :-(
Duuuuużoooo z przodu jak i z tyłu :-)
Mogło by być lepiej. Słuchać silny podmuch wiatru przy około 140 km./h w okolicach lusterka zew. kierowcy.
Trasa na polskich drogach to od 7 do 8 a misto to maks. 9 litrów. Mam nadzieję, że po przejechaniu 10 tyś. będzie oszczędniej.
Zawsze mogłoby być taniej :-(
Mam nadzieję, że ta kolejna Honda w moim życiu spisze się równie dobrze. Po miesiącu nic się nie dzieje :-)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i-CDTi 140KM 103kW [l/100km]

7,6